Hamšík vyšiel gólovo naprázdno, ale Neapol vyhral

Slovenský futbalista Marek Hamšík sa síce v sobotňajšom zápase 3. kola talianskej Serie A gólovo nepresadil, ale jeho tím SSC Neapol vyhral doma nad Bergamom 2:0.

14.09.2013 23:13 , aktualizované: 23:20
Higuaín Foto: ,
Strelec prvého gólu Neapola Gonzalo Higuaín.

Juventus remizoval v šlágri s Interom Miláno 1:1. Oba tímy zhodne prišli prvýkrát v sezóne o body a do čela tabuľky sa tak dostal zatiaľ bezchybný Neapol. SSC s plným bodovým ziskom vedie o dva body pred Interom. Turínsky obhajca titulu je pre horšie skóre tretí.

Zverenci trénera Antonia Conteho, ktorý si odbil stý zápas na lavičke Juventusu, v stretnutí pred viac ako 83 tisíckami divákov často zamestnávali brankára Handanoviča. Ten ale zneškodnil napríklad nádejný pokus Paula Pogba.

Aktívny bol aj Inter, ale Juto Nagatomo ani Saphir Taider neuspeli. Góly prišli až v poslednej dvadsaťminútovke: milánsky tím najprv poslal do vedenia Mauro Icardi po nahrávke Álvareza, lenže o dve minúty vyrovnal stredopoliar Arturo Vidal.

Neapol pod vedením Rafaela Beníteza doviedli k tretiemu víťazstvu letné posily z Realu Madrid. V 71. minúte trafil Gonzalo Higuaín, ktorý ťažil zo spolupráce s Markom Hamšíkom, ktorý sa do gólovej akcie dostal päť minúte po svojom príchode na ihrisko. Výhru domácich potom potvrdil José Callejón.

Hráči AC Miláno vybojovali remízu 2:2 na ihrisku FC Turín na poslednú chvíľu. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času znížil Sulley Muntari a druhú prehru v sezóne hostia odvrátili až vďaka penalte Maria Balotelliho zo siedmej minúty nadstaveného času.