Šlágru českej ligy chýbali góly. Sparta si z Plzne odnáša bod

Futbalisti Plzne remizovali v dueli 5. kola najvyššej českej ligy so Spartou Praha 0:0. Šláger jesene medzi dvoma najlepšími tímami v tabuľke priniesol vyrovnanú hru, veľké šance však chýbali.

17.08.2013 22:53
Czech Republic Europa League Soccer Foto: ,
Ilustračná snímka.

Oba tímy stratili v tejto sezóne prvé body, obhajca titulu Viktoria si pred utorňajšom úvodným zápasom 4. predkola Ligy majstrov s Mariborom udržala vedenie v lige vďaka lepšiemu skóre. Plzeň so Spartou sa s nerozhodným výsledkom naposledy rozišli v apríli 2010.

Sparťanský tréner Lavička trochu prekvapil a nasadil do základnej zostavy novú posilu Dočkala. Plzenčania nastúpili v najsilnejšom zložení až na zraneného Kolářa, ktorého nahradil Hořava.

Plzeň, povzbudená sériou ôsmich súťažných výhier po sebe, začala s veľkým sebavedomím a prvú polovicu úvodného dejstva pôsobila oveľa aktívnejším dojmom. Ako prvý pohrozil v piatej minúte Petržela, ktorého pokus na poslednú chvíľu zablokoval Holek. Po následnej akcii sa na zadnej tyči tlačil do zakončenia Kovařík, ale minul.

V štrnástej minúte mohla udrieť aj Sparta. Krejčí prihral zo strany Kadlecovci, ale ten na bližšiu žrď nemieril presne. Po 25 minútach Pražania vyrovnali hru a začali sa častejšie dostávať k domácemu vápnu. Aktívne si počínal Dočkal, po jeho centri len tesne nedosiahol na loptu Kadlec.

V 34. minúte mala Viktoria najväčšiu šancu prvého polčasu. Po odvrátenom rohu sa jej hráči hnali do prečíslenia, Petržela vysunul Daridu a ten zo strany trafil bočnú sieť.

Po zmene strán sa rovnaký hráč uvoľnil vo vápne, ale obrana Sparta opäť stihla loptu odvrátiť na roh. Na opačnej strane ponúkol Limberský zlou prihrávkou šancu Krejčímu, sparťanský mladík však vyslal na slovenského gólmana Kozáčika len slabú strelu.

Druhý polčas bol ešte opatrnejší ako prvý. Ani jeden z tímov hlavne nechcel urobiť chybu. Pozornosť vzbudil hlavne zásah proti výtržníkom v hosťujúcom sektore, ktorí odpaľovali pyrotechniku.

Bezgólové skóre nezmenil ani Horváthov priamy kop a následná akcia Hořavu, ktorý prešiel stredom ihriska, ale strieľal vedľa. Aj sobotňajší zápas tak potvrdil, že vo vzájomných zápasoch v poslednom období góly veľmi nepadajú. V posledných troch dueloch medzi oboma rivalmi sa zrodili len dva.

Zo slovenských futbalistov sa v sobotu gólovo presadil Lukáš Štetina. Stopér Dukly Praha vyrovnával skóre v Jihlave na konečných 1:1, keď v 57. min vypálil z 25 metrov a strelou k pravej žrdi nedal brankárovi domácich Blažekovi žiadnu šancu.

Gambrinus liga – 5. kolo

Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 0:0
Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Marián Čišovský odohral celý zápas, Michal Ďuriš hral od 61. min a v 85. min inkasoval ŽK, Marek Bakoš (všetci Plzeň) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí. Lukáš Pauschek (Sparta) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Vysočina Jihlava – Dukla Praha 1:1 (0:0) Góly: 50. Šourek – 57. L. Štetina, ČK: 64. T. Marek (Jihlava)
Karol Karlík hral od 69. min, Arnold Šimonek hral od 84. min, Matúš Marcin (všetci Jihlava) sedel na lavičke náhradníkov, Lukáš Štetina a Marek Hlinka odohrali celý zápas, Štetina v 57. min vyrovnal, Hlinka videl v 81. min ŽK, brankár Tomáš Kučera (všetci Dukla) sedel na lavičke náhradníkov.

FK Baumit Jablonec – 1. SC Znojmo 5:5 (3:1)
Góly: 34. a 38. Kopic, 15. Piták, 77. Vaněk, 81. Jablonský – 53. a 75. Heinz, 3. Helísek, 86. Okleštěk, 90. Reljič
Matúš Lacko sedel na lavičke náhradníkov, Patrik Hrošovský (obaja Znojmo) hral od 72. min a v 88. min videl žltú kartu.

FC Zbrojovka Brno – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Gól: 19. Rybalka
Martin Husár hral od 78. min, Marek Kaščák (obaja Brno) pre zranenie nenastúpil. Ľuboš Kolár hral od 85. min, Lukáš Szabó ani Lukáš Hroššo (všetci Liberec) nefigurovali v zápise o stretnutí.

1. FK Příbram – FC Baník Ostrava 4:0 (1:0)
Góly: 80. a 90. Stratil, 18. Mareš, 59. Jugas
Tomáš Hájovský odohral celý duel, brankár Jakub Rondzik (obaja Příbram) sedel na lavičke náhradníkov. Zdenko Kaprálik a Milan Ferenčík (obaja Ostrava) nefigurovali v zápise o stretnutí.