Vittekovci deklasovali Bayern

V 20. kole nemeckej bundesligy deklasovali futbalisti Norimbergu vo veľkom bavorskom derby Bayern Mníchov 3:0. Tretí gól domácich strelil Róbert Vittek, skvelý zápas odohral aj Vratislav Greško.

02.02.2007 22:33

Bayern sa predstavil vo vypredanej aréne easyCredit-Stadion už pod taktovkou nového trénera Ottmara Hitzfelda, ktorý pri kormidle slávneho klubu vystriedal Felixa Magatha. Premiéra mu však vôbec nevyšla, keď jeho zverenci dostali poriadny výprask – 0:3.

Gólový účet stretnutia načal v 21. minúte ruský útočník Ivan Saenko, ktorý ťažil zo spolupráce s ďalším hrotom Schrothom. Norimberg mal viac z hry, no v prvom polčase už viac gólov nepadlo. Tie si zverenci trénera Hansa Meyera šetrili do druhej štyridsaťpäťmi­nútovky a oba niesli slovenský rukopis.

V 71. minúte si na krásny center Vratislava Greška naskočil Markus Schroth a bolo 2:0. Štyri minúty pred vypršaním riadneho hracieho času prišla veľká chvíľa Róberta Vitteka. Odchovanec bratislavského Slovana si na šestnástke spracoval loptu, jeho prvý pokus ešte stihol obranca Daniel van Buyten zblokovať, no na dorážku z hranice jedenástky bol brankár Oliver Kahn už prikrátky a Bayern bol na uterák. V samom závere mohol Vittek streliť aj štvrtý gól, no v poslednej chvíli pred ním zasiahol Phillip Lahm.