Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kauza Čavrič: Prečo ho Calzona nominoval, keď nechcel prísť? Šéf zväzu to vysvetlil

Futbalista Aleksandar Čavrič mal podľa vlastných slov oznámiť prezidentovi Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jánovi Kováčikovi svoju neúčasť v príprave reprezentačného A-tímu už pred marcovou nomináciou.

19.03.2024 09:54
Slovinsko futbal EKL 2. kolo A Ľubľana Slovan Foto:
Rozhodnutie Aleksandara Čavriča neprísť do reprezentácie rozvírilo hladinu v slovenskom futbale.
debata (2)

SFZ pomohol Srbovi v predchádzajúcich mesiacoch s nadobudnutím slovenského občianstva a šéftréner Francesco Calzona ho zaradil do kádra na zápasy proti Rakúsku (23.3.) a v Nórsku (26.3.). Kováčik s opisom situácie zo strany útočníka nesúhlasí. S informáciami prišiel denník Šport.

„O nominácii rozhodol reprezentačný tréner. Počas telefonického rozhovoru s Aleksandarom som nenadobudol pocit, že je definitívne rozhodnutý na marcový zraz neprísť. Okrem iného sme týmto chceli dať najavo, že sme mu dali možnosť byť súčasť reprezentácie hneď, ako to bolo legislatívne možné. Ak by v nej nebol, logicky by prišli otázky prečo v nej nie je a načo sme mu teda pomáhali s občianstvom,“ povedal Kováčik pred denník Šport. Správa o jeho neúčasti vyšla v nedeľu, v deň zrazu národného tímu v Senci.

Jürgen Klopp Čítajte viac Nevídaný skrat, tréner Liverpoolu sa obul do novinára: Blbá otázka, nie? Nemám na vás nervy!

Dvadsaťdeväťročný Srb strávil sedem a pol roka v Slovane Bratislava. Momentálne je na hosťovaní v japonskom tíme Kašima Antlers, kde má po štyroch zápasoch bilanciu jeden gól a dve asistencie. Práve súčasný klub nesúhlasil s uvoľnením Čavriča s argumentom, že sa ešte neadaptoval v tíme.

„Vzniknutú situáciu beriem ako fakt. Najpodstatnejšia a určujúca bude reakcia trénera,“ uviedol Kováčik. Zväz podľa neho urobil maximum. „My sme urobili všetko, na čo máme dosah. Teda, pomohli sme zabezpečiť, aby Aleksandar Čavrič získal slovenské občianstvo a aby si mohol, podľa ním samotným prejaveného želania, obliekať dres slovenskej reprezentácie. Na jeho rozhodnutie dosah nemáme,“ dodal šéf zväzu.

Skvost východu. Dokončená Košická futbalová aréna Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Košická futbalová aréna má po dokončení...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #Ján Kováčik #Aleksandar Čavrič