Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Tím verí Calzonovej filozofii. Zaslali sme mu návrh, o ktorý žiadal, prezradil Kováčik rokovania

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik v diskusnej relácii V Športovom SITE prezradil, že sa už rozbehli prvotné rokovania o novej zmluve s reprezentačným trénerom Francescom Calzonom.

22.01.2024 11:22
SR Bratislava šport futbal ME2024 J Slovensko... Foto:
Francesco Calzona oslavuje postup na ME 2024 po zápase s Islandom.
debata

„Prebieha komunikácia o novej zmluve. My sme mu zaslali jej písomný návrh, o ktorý nás požiadal a v blízkej budúcnosti sa osobne stretneme a preberieme detaily,“ prezradil v relácii, ktorú pripravuje agentúra SITA.

Päťdesiatpäťročný kormidelník je trénerom výberu Slovenska od augusta 2022. Pôvodná zmluva mala Talianovi vypršať 31. decembra 2023, po spečatení postupu na tohtoročné majstrovstvá Európy v Nemecku mu bola zmluva na základe opcie predĺžená až do spomenutého šampionátu.

Francesco Calzona Ján Kováčik Čítajte viac Iba asistent? Mačka vo vreci? Kováčik je rád, že Calzona umlčal kritikov a nechápe útoky na Hamšíka

Kováčik sa v rozhovore vyjadril aj ku kritike, ktorej reprezentačný kouč čelil najmä v prvej polovici svojho doterajšieho pôsobenia.

„Dôvera bola vždy stopercentná. Už keď sa rozhodnete pre reprezentačného trénera, nie je možné ho potom meniť ako v nejakom regionálnom klube.

Pri jeho výbere sme brali do úvahy veľa aspektov, aby sme presvedčili výkonný výbor, kde sedia vo funkciách ľudia, ktorí tomu rozumejú.

Všetkých spoluobčanov, aj tých, ktorí to hodnotia pri pive, však presvedčiť nie je možné. My sme dostali mandát na to, aby sme tento krok urobili. Som rád, že to vyšlo.“

09. LIE - SVK Čítajte viac Čo na srdci, to na jazyku. Vavro nazval hviezdu United klaunom a deckom, Calzonu bránil pred slovenskými fanúšikmi

Podľa Kováčika je cieľom slovenského tímu na ME postup zo skupiny do vyraďovacej fázy a tvrdí, že „všetko ďalšie by bolo príjemným prekvapením a bonusom“.

„Je viditeľné, že naše reprezentačné mužstvo stojí jednotne za trénerom. Dôverujú jemu, aj jeho filozofii.

Som na jednej vlne s Francescom Calzonom aj v tom, že táto reprezentačná generácia má ešte potenciál sa zlepšovať.

Súhlasím tiež s jeho slovami, a síce, že tento tím je stále vo vývoji, v takých 50 až 60 percentách cesty,“ skonštatoval Kováčik na margo ambícii a vývoja slovenskej reprezentácie.

Hotel slovenských futbalistov počas EURO 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Prečítajte si zaujímavosti o hoteli, ktorý bude...
debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #reprezentácia #tréner #zmluva #Ján Kováčik #Francesco Calzona