Česi sa nenechali rozhodiť škandálom a Moldavsku nedali šancu. Vydýchnuť si môže aj obhajca titulu

Futbalisti Česka, Talianska a Slovinska postúpili na ME 2024.

20.11.2023 22:26 , aktualizované: 23:15
ČR Futbal ME kval. E Moldavsko Foto:
David Doudera (vpravo) strelil úvodný gól v zápase E-skupiny Česko - Moldavsko.

Česi v pondelňajšom zápase kvalifikačnej E-skupiny zdolali Moldavsko 3:0 a obsadili druhé miesto za Albánskom.

czmol Čítajte viac Priamy súboj o EURO medzi Českom a Moldavskom sme sledovali ONLINE

Čechom by k postupu stačila aj remíza, Moldavci potrebovali zvíťaziť. Dôležitý gól na 1:0 strelil v 14. minúte stredopoliar David Douděra.

Náskok domácich, ktorí hrali od 55. minúty v početnej výhode po vylúčení Vladyslava Babogla, zvýšili Tomáš Chorý a Tomáš Souček. Česko je od rozdelenia federácie nepretržitý účastník ME a šampionát v Nemecku bude preň už ôsmy.

Nebudú na ňom chýbať ani Taliani, ktorí dosiahli v Leverkusene postupovú remízu s Ukrajinou. Bezgólový výsledok ich udržal na druhom mieste C-skupiny práve pred Ukrajinou vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu, keďže v prvom stretnutí zvíťazili 2:1.

ukrajina, taliansko Čítajte viac Kvalifikačný zápas medzi Ukrajinou a Talianskom sme sledovali ONLINE

V priamom súboji o postup zvíťazili aj domáci Slovinci, ktorí si poradili s Kazachstanom 2:1. Aj im by k účasti na ME stačila aj remíza v záverečnom zápase.

Z H-skupiny postúpili spoločne s Dánmi, ktorí nazbierali takisto 22 bodov.

Partnerky slovenských futbalistov Fotogaléria - 42 fotiek Všetky fotky
V čase, kedy im státisíce Slovákov vyčítajú...
Viac na túto tému: #Česko #Moldavsko #Majstrovstvá Európy #kvalifikácia EURO 2024