Naposledy zmenené pred 5 mesiacmi

Zápasové statistiky
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:9. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:9.

Za zmínku stojí ale především také situace z úplného závěru kdy Bryan Cristante ve vápně patrně zasáhl Mychajla Mudryka. Ukrajina měla s velkou pravděpodobností kopat pokutový kop, který mohl postupové ambice obou týmů zcela otočit. Rozhodčí Manzano ani po konzultaci s videorozhodčím penaltu neodpískal.

Jedno je jisté. Fotbalisté Itálie dnes ubojovali prosti Ukrajině remízu na stadionu Leverkusenu a ta jim stačí k tomu, aby postoupili z druhého místa ve skupině C na mistrovství Evropy. Ukrajinci se sice snažili, avšak vyložené šance si prakticky nevytvořili, a tak je bezbranková remíza spravedlivým vyústěním dění na hrací ploše.

90+6

Konec zápasu.

90+6

Sikanova střela byla zblokovaná tak, že míč doputoval znovu do náruče brankáře Donnarummy.

90+5

Poslední zblokovaný centr doputoval k brankáři Donnarummovi. Ten samozřejmě nebude spěchat s rozehrávkou.

90+5

Italové se snaží balon držet daleko od brány a zdá se, že jim to už asi vyjde.

90+4

Hra ale zatím pokračuje dál.

90+3

Ve vápně Itálie padl k zemi po přihrávce z pravé strany Mudryk. Domácí chtějí penaltu!

90+2

Střídání v týmu Itálie:
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Matteo Darmian.

90+1

Střídání v týmu Ukrajina:
ze hřiště odchází Olexandr Svatok, přichází Ruslan Malinovskyj.

90

Již nám běží poslední minuta normální hrací doby dnešního zápasu.

89

Sudakov vystřelil zpoza vápna, jenže slabý pokus mířil jen doprostřed brány, kde byl připravený Donnarumma.

88

Fotbalisté Ukrajiny se snaží tlačit na polovinu soupeře. Ale skóre je pořád 0:0 a čas Ukrajiny se krátí.

87

Po nepřehledné situaci ve vápně Ukrajiny je pískáno. Míč budou mít domácí, kteří se snaží rychle rozehrát.

86

ze hřiště odchází Juchym Konoplja, přichází Olexandr Tymčyk,
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Danylo Sikan.

85

Sudakov zůstal na trávníku a musí být ošetřovaný.

84

Georgij Sudakov dostal v hlavičkovém souboji naloženo. Je pískáno a následovat bude přímý kop pro domácí.

82

Zápas pomalu spěje ke svému konci. Italové jsou nadále blíže k mistrovství Evropy, jeden gól ale může všechno změnit.

81

Moise Kean se hned po příchodu na trávník vydal na útočnou polovinu, jeho pokus z hranice vápna ale zblokovala defenziva.

81

ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Moise Kean.

80

ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Olexandr Zubkov,
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Olexandr Pichaljonok.

79

Juchym Konoplja skluzem sestřelil u lajny Chiesu a dostává žlutou kartu.

78

Přímý kop poslal do vápna Mudryk, Italové se ubránili.

78

Viktor Cygankov byl nyní faulovaný u postranní čáry a bude z toho přímý kop pro Ukrajinu. Federico Chiesa se hodně diví, ale verdikt rozhodčích nezmění.

77

Taras Stěpaněnko fauloval ve středu pole, balon získávají Italové.

76

Přízemní přihrávku z levé strany se snažil zakončit Gianluca Scamacca, byl ale tísněn a zamířil mimo.

75

Ukrajinci očividně vrhají zbytky sil do ofenzivy. Uvidíme, jestli toho využijí Italové a nebo zda se trefí právě Ukrajinci.

73

Ke střeleckému pokusu se dostal Mudryk, míč ale poslal po zemi mimo.

71

Viktor Cygankov kopal sice roh, k ohrožení brány soupeře to nevedlo.

71

ze hřiště odchází Jorginho, přichází Bryan Cristante,
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Matteo Politano.

70

Teď je tu dokonce roh pro Ukrajinu.

70

Fotbalisté Ukrajiny jsou sice zatím bez míče, ale jejich aktivita hodně stoupá.

69

Míč se teď dostal až k brankáři Donnarummovi, ten rozehrál na své obránce.

68

Ukrajinci ještě nesložili své zbraně. Do konce zápasu je více než pětadvacet minut a Ukrajinci jsou stále jen jeden gól od mistrovství Evropy.

66

Po velké chybě v komunikaci Itálie se do obrovské šance dostal Mudryk, gólman Gianluigi Donnarumma nohou balon vyrazil a i své počáteční zaváhání tak napravil.

65

Viktor Cygankov poslal balon na Dovbyka, ten alespoň vybojoval aut pro Ukrajinu.

63

I když je druhý poločas opticky vyrovnanější, stále jsou blíže k postupu na EURO Italové. Těm stav 0:0 stačí ke druhému místu ve skupině.

61

Po centru z levé strany chtěl zakončovat hlavou Giovanni Di Lorenzo, míč ale opět poslal značně mimo.

60

Centr do pokutového území brankář Gianluigi Donnarumma vyboxoval.

59

Mychajlo Mudryk zkusil rohový kop zahrát tak, že ho chtěl tvrdě vypálit směrem k bráně Itálie. Trefil ale jen Nicolu Zaniolu. Následuje další roh.

58

Federico Chiesa se odhodlal k technickému pokusu zpoza vápna, míč ale poslal metr vedle levé tyče Trubinovy brány.

57

Po dlouhé době si na balon sáhl také Donnarumma, který v pohodě stáhl do rukavic balon po centru z pravé strany.

56

Po levé straně zkusil do vápna Itálie vniknout Dovbyk, jeho odvážný průnik ale nebyl dotažený do konce.

55

Ukrajinci mají sice balon, jenže zatím jen na vlastní polovině.

53

Zdá se, že Ukrajinci přeci jen začnou hrát aktivněji. Hra je opticky vyrovnanější než v prvním poločase.

51

Rychlý protiútok domácích táhl po pravé straně Konoplja, jenže jeho centr byl zblokovaný.

49

Do vápna Ukrajiny se nyní tlačil Dimarco, byl ale dobře pokrytý a k balonu se nakonec nedostal. Následuje odkop.

48

Po rohu se balon odrazil ve vápně ke Scamaccovi, ten byl ale v ofsajdu.

47

Italové začali aktivně i druhý poločas a budou kopat další roh.

46

ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Gianluca Scamacca.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

Fanoušci ukrajinského národního týmu musí být zatím zklamaní. Utkání sice v prvním poločase branku nenabídlo, avšak lepší jsou rozhodně Italové, kteří hodně drží balon. Ukrajinci, kteří dnes potřebují vyhrát, se na polovinu soupeře dostávali jen velmi sporadicky a soustředit se musí hlavně na defenzivu. Jisté je, že ve druhém poločase budou muset Italové hru otevřít.

Hlavní rozhodčí Jesús Gil Manzano nenastavil ani vteřinu a hned po vypršení normální hrací doby první poločas ukončil.

45

První poločas skončil.

45

Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Hraje se na polovině Ukrajiny.

43

Italové jsou znovu u míče. Jejich značná převaha trvá celý první poločas.

42

Italové teď svého soupeře zamkli v jeho velkém vápně. Střílející Nicoló Barella a ani nikdo další nedokázal propálit skrumáž těl.

41

Ukrajinci se musí soustředit především na defenzivu. To se nemění prakticky celý první poločas.

40

Už nám běží 40. minuta hry a nadále se dá konstatovat, že více ze hra mají fotbalisté Itálie.

38

Juchym Konoplja fauloval na polovině Itálie a balon tak lacino získávají hosté.

36

Když už Ukrajinci na malou chvilku přišli k balonu, rychle o něj zase přišli.

34

Giovanni Di Lorenzo poslal do vápna centr z pravé strany, hlavičkující Raspadori poslal míč nad bránu.

34

Italové jasně dominují v držení balonu. Ukrajinci budou muset něco změnit, pokud chtějí na EURO. Musí totiž minimálně vstřelit gól.

33

Jenže Ukrajinci o míč znovu rychle přicházejí a opět jsou pod tlakem.

32

Do vápna vlétl skvěle Chiesa a na jeho střílenou přízemní pobídku nedosáhl ve skluzu Giacomo Raspadori.

32

Italové rychle získali balon zpět pod svou kontrolu a opět sledujeme, jak se musí Ukrajinci bránit.

30

Do další šance se už už dostával Federico Dimarco, jenže v rozhodující chvíli z úhlu vypálil mimo a navíc byl signalizovaný ofsajd.

29

Federico Chiesa vyslal do gólového úniku Davide Frattesiho, toho ale skvělým zákrokem vychytal brankář Trubin!

28

Na centr do vápna si naběhl Giovanni Di Lorenzo, hlavou ale míč poslal jen těsně mimo.

27

Dobře do vápna Ukrajiny vnikal Frattesi, nakonec ale získal jen rohový kop.

26

Chiesa chtěl posílat balon na Zaniola, ten byl ale dobře pokrytý.

25

Italové se logicky nikam moc neženou. Moc dobře si uvědomují, že pokud dnes nedostanou gól, tak pojedou na EURO.

23

Pod tlak se na vlastní polovině dostal Acerbi, v nouzi raději odkopem daroval míč Ukrajincům.

22

Opět stejný obraz hry. Italové jsou u míče a takovým trochu házenkářským způsobem obléhají vápno Ukrajiny.

21

Nákop na polovinu Ukrajiny odehrál do zámezí Zabarnyj.

21

Míč se dostal znovu až k Donnarummovi, ten rychle rozehrál přes své stopery.

20

Po nakrátko rozehraném rohu přišel centr do vápna a ze záklonu hlavičkující Di Lorenzo poslal míč vysoko nad bránu.

19

Italové jsou v úvodu zápasu aktivnější. Nyní budou zahrávat již pátý roh v zápase.

17

Po následném rohu se hráči Itálie k dalšímu zakončení již nedostali.

16

Ostrý střelecký pokus zaznamenali také hosté. Zpoza vápna se do balonu opřel Barella a gólman Anatolij Trubin také velmi dobře míč vyrazil.

14

Tvrdě z plného běhu vypálil Georgij Sudakov, gólman Gianluigi Donnarumma musel znovu rychle na zem. Italský gólman Sudakovovu ránu velmi dobře vyrazil.

13

K centru z pravé strany se až na zadní tyči dostal Mychajlo Mudryk, byl mimo těžiště hry a musel se s balonem otočit zpět.

12

Až nyní se k míči dostali domácí, také oni ale musí začít kombinaci od vlastního brankáře.

11

Hosté se s míčem na kopačkách dostali až k Donnarummovi, ten ale zakombinoval v pohodě se stopery a Italové jsou stále u míče.

10

Italové jsou stále u míče. Sami se ale vytlačili až na půlící čáru. Zaplněný stadion plný ukrajinských fanoušků bučí.

9

Italové obléhají vápno soupeře, Ukrajinci jsou ale dobře zformovaní a soupeře do zakončení nepouštějí.

8

Střílený centr do vápna posílal z přímého kopu Cygankov, míč ale poslal jen do míst, kde byl připravený Donnarumma.

7

Buongiorno nyní poslal k zemi unikajícího útočníka Dovbyka a dostává žlutou kartu.

5

První opravdu velkou šanci zápasu měli ale fotbalisté Ukrajiny. Zpoza vápna pálil Cygankov a gólman Donnarumma měl plné ruce práce, aby míč vyrazil.

2

Jako první se k zakončení dostal Raspadori, míč ale poslal mimo.

1

Utkání právě začalo.

Hráči obou týmů jsou na trávníku a stadionem zní státní hymny.

Úvodní sestavy:

Ukrajina: Trubin – Konoplja, Svatok, Zabarnyj, Mykolenko – Stěpaněnko © – Cygankov, Sudakov, Zinčenko, Mudryk – Dovbyk.
Náhradníci: Buščan, Riznyk – Bondar, Sydorčuk, Malinovskyj, Jaremčuk, Sikan, Pichaljonok, Tymčyk, Zubkov, Matvijenko, Dubinčak.
Trenér: Sergej Rebrov

Itálie: Donnarumma © – Di Lorenzo, Acerbi, Buongiorno, Dimarco – Frattesi, Jorginho, Barella – Zaniolo, Raspadori, Chiesa.
Náhradníci: Provedel, Vicario – Gatti, Biraghi, Bonaventura, Scamacca, Kean, Darmian, Cristante, Politano, El Shaarawy, Mancini.
Trenér: Luciano Spalletti

Rozhodčí: Manzano – Barbero, Nevado.

Během aktuálního reprezentačního okna hrála zatím svůj kvalifikační zápas pouze Itálie. Ta v domácím prostředí vyhrála nad Severní Makedonií 5:2 a tímto zápasem se právě bodově dotáhla na Ukrajinu. To Ukrajinci hráli jen přípravný zápas, ve kterém nastoupili nezvykle proti polskému klubu Lechia Gdańsk. Ukrajinský tým vyhrál zápas 2:0.

O něco lepší výchozí pozici mají fotbalisté Itálie. Ti totiž v zářijovém vzájemném zápase vyhráli 2:1 a je tedy jasné, že Italům by z dnešního zápasu stačila i remíza. Všechny tři branky během zářijového měření sil padly v prvním poločase. Za domácí Itálii se trefil dvakrát Davide Frattesi, za Ukrajinu pět minut před přestávkou snížil Andrij Jarmolenko. Ve druhém poločase již branka nepadla a utkání tak skončilo těsnou výhrou Itálie.

Jedním z mimořádně sledovaných pondělních zápasů kvalifikace o mistrovství Evropy bude duel ve skupině C mezi Ukrajinou a Itálií. BayArena v Leverkusenu bude svědkem utkání dvou týmů, které budou ve vzájemném souboji usilovat o přímý postup na EURO. Ukrajina i Itálie mají totiž shodně třináct bodů a je jasné, že vítěz dnešního zápasu postoupí na finálový turnaj.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.