Trnava je v pohárovom finále

Futbalisti Spartaka Trnava postúpili do finále Slovenského pohára. Po výhre 3:1 v Nitre im na to stačila v odvetnom zápase aj domáca remíza 1:1. Vo finále sa Trnava 8. mája na bratislavských pasienkoch stretne s lepším z druhej semifinálovej dvojice Artmedia - Ružomberok.

11.04.2006 19:25

Slovenský pohár – odveta semifinále

Spartak Trnava – FC Nitra 1:1 (1:0)
/prvý zápas 3:1, postúpila Trnava/

• Góly: 9. Blaha – 63. Grajciar. ŽK: Kopúnek, Poljovka – Leško, Bubenko. Rozhodovali: Micheľ – Mókoš, Medveď, 3987 divákov.
  • Trnava: Lipčák – Filip, Poljovka, Čvirik, Husár – P. Ďuriš (90.+ Fall), Chalupka (66. Hrabal), Kopúnek, V. Labant (73. Semanko) – Kožuch, Blaha
  • Nitra: Senecký – Leško, Szórád, Čeman, P. Farkaš – Karlík, M. Farkaš (38. Ferenczy), E. Hrnčár (60. Babic), Nečas (60. Grajciar) – Bubenko, Rák

Domáci rozhodli rýchlo o tom, kto postúpi do finále. Dvojgólový náskok si Trnava poistila už v úvode. V 4. minúte ešte Čech Blaha v gólovej pozícii napálil loptu do brankára Seneckého, ale o 5 minút neskôr sa už nemýlil. Blaha si zabehol za obranu hostí k vzdialenejšej žrdi na krížny strieľaný center od Ďuriša a hlavou skóroval – 1:0. Domáci vyhrávali väčšinu osobných súbojov a v strede ihriska dirigoval umne hru Kopúnek. Hostia mali až prílišný rešpekt a v prvom polčase ani nevystrelili do priestoru trnavskej bránky. Naopak, v 25. minúte mohol zvýšíť Chalupka, ale na päťke mu lopta odskočila.

Po zmene strán sa v šestnástke hostí presadil Kožuch po centri Ďuriša, ale bol tiesnený a jeho gólovú hlavičku tak zastavila žŕdka nitrianskej brány. Z čistého neba však udrelo na opačnej strane, keď druhá strela hostí do priestoru bránky skončila v sieti. V 63. minúte našiel spätnou prihrávkou Bubenko striedajúceho Grajciara a ten technickou strelou spoza šestnástky vyrovnal na 1:1. V závere Nitra zvýšila akivitu, avšak domáci si už postup ustrážili a na nerozhodnom výsledku nič nezmenila ich Kožuchova strela z otočky.

Jozef Adamec, tréner Trnavy: „V oboch zápasoch s Nitrou sme boli lepším tímom. V odvete sme hrali zo zabezpečenej defenzívy, lebo sme nechceli nechať priestor rýchlonohým hráčom súpera. Takto sa hrá o postup, ktorý sme si zaslúžili.“

Ivan Galád, tréner Nitry: „Aj keď sme z vypadnutia smutní, Nitra sa za svoje výkony v tohtosezónnom Slovenskom pohári nemusí hanbiť. Trnava bola nad naše sily. My sme smutní, Trnava veselá. Dúfame, že v budúcej sezóne Slovenského pohára sa dostaneme ešte ďalej.“