Artmedia vyhrala aj v pohári

Futbalisti Artmedie Bratislava vyhrali v prvom stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára nad druholigovým FC Senec 1:0. O jediný gól sa postaral v 48. minúte Branislav Obžera.

05.10.2005 17:13

Artmedia Bratislava – FC Senec 1:0 (0:0)

• Gól: 48. Obžera, ŽK: 42. Ľ. Michalík, 61. Awudu, 66. Santai, 67. Angelovič (všetci Senec), ČK: 72. Awudu (Senec) po druhej žltej za faul, rozhodovali: Olšiak – Pastorek, Sluk, 1185 divákov
  • Artmedia: Kollár (61. Čobej) – P. Petráš (46. Hartig), Burák (25. J. Kozák), R. Konečný, Tchuř – Obžera, Fodrek, Borbély, V. Gajdoš – Mikulič, Gomes
  • Senec: Slovenčiak – Pecha (51. Barkoci), Matič, Ľ. Michalík, Santai – Angelovič, E. Takáč, Bella, Moughfire (84. Matej Kováč) – Awudu, Anane (78. Harsányi)

Bezstarostnosť Artmedie, ktorá nastúpila bez väčšiny opôr, mohol už v 5. min potrestať Moughfire, no z päťky trafil iba brvno. Na druhej strane kontroval Fodrek, ktorého strelu zblokoval Matič. Oživenie do hry domácich priniesol Kozák, jeho strieľaný center z priameho kopu vytlačil Slovenčiak na roh. Senec druhý raz pohrozil v 37. min, keď Awudu z dvoch metrov nepochopiteľne prekopol bránu. Rovnako pochodili aj hráči Artmedie Mikulič s Borbélym a tak sa skóre zmenilo až po prestávke. V 48. min Pecha nepokryl Obžeru, ktorý krížnou strelou prekonal Slovenčiaka – 1:0. Čoskoro mohol zvýšiť Konečný, ale jeho lob skončil na brvne. Po hodine hry sa v rozpätí 11 minút vyfauloval Awudu na domácom brankárovi Kollárovi, ktorý musel opustiť trávnik, a Konečnom. Artmedia mohla početnú výhodu využiť v 85. min, ale Gajdošov oblúčik vyhlavičkoval z prázdnej bránky Michalík. Úradujúci majster pôjde teda do odvety, ktorá sa hrá 25. októbra v na ihrisku druholigového Senca, iba s jednogólovým náskokom.

Vladimír Weiss (tréner Artmedie): „S výsledkom 1:0 som spokojný. Nastúpili sme proti ambicióznemu súperovi, ktorý je na najlepšej ceste dostať sa do prvej ligy. Šancu dostali chlapci, ktorí hrávajú menej a z tohto pohľadu to bol pre mňa veľmi poučný zápas. Ukázalo sa, s kým z hráčov môžeme vážne rátať a kto sa naopak musí ešte veľa učiť. Príjemne ma prekvapil napríklad Konečný. Mrzí ma zranenie Kollára, to však patrí k futbalu.“

Jozef Valovič (tréner Senca): „Viem, že hráči Artmedie asi ťažko hľadali motiváciu na dnešné stretnutie. Naopak pre nás je súboj s účastníkom Ligy majstrov mimoriadne prestížnou záležitosťou. Moji zverenci nesklamali. Mrzia ma len tri nepremenené šance a zbytočná červená karta Awudua.“