Do finále pohára ide aj Artmedia

Druhým finalistom Slovenského pohára vo futbale sa stala Artmedia Bratislava, ktorá v odvete semifinále vyhrala v Ličartovciach 2:1 a o prvenstvo v súťaži sa stretne s Banskou Bystricou.

20.04.2005 18:31

Slovenský pohár – semifinále – odvetný zápas:

Steel Trans Ličartovce – Artmedia Bratislava 1:2 (1:1)
prvý zápas 1:2, do finále SP postúpila Artmedia

• Góly: 41. Piatka – 7. Šebo, 88. Fodrek, ŽK: 45. Bicák – 45. R. Novák, rozhodovali: Vlk – Slyško, Balko, 1915 divákov
  • Ličartovce: Pulen – Kišš, R. Školník, Beňo, R. Šimko – Lazúr (30. Jelšic), Lesniak (71. T. Šimko), Pavol Majerník, J. Majoroš ml., Bicák – Piatka
  • Artmedia: Čobej – Kotula, Burák, J. Ďurica – Mikulič, R. Novák (80. Bukvič), Borbély, J. Kozák, Tchuř – Šebo, Fodrek (90. Šoltís)

V semifinálovej odvete Slovenského pohára sa aj na dažďom premočenom trávniku hral kvalitný futbal. Víťaz prvého súboja z Petržalky vstúpil do odvety gólom Šeba, ktorý padol v 7. min po zaváhaní brankára Pulena zo situácie zaváňajúcej ofsajdom. Viac z hry mal aj v ďalších minútach líder prvoligovej tabuľky. V 31. min strieľal R. Novák z 25 metrov tesne vedľa ľavej žrde domácej bránky. O tri minúty nato skúšal šťastie na druhej strane z ideálnej pozície Bicák, no jeho pokus hosťujúca obrana zblokovala. V 41. min sa Steel Trans dočkal vyrovnania. Špílmacher Artmedie Kozák nebol vo vlastnej šestnástke dostatočne dôrazný a Piatka trafil z päťky nekompromisne pod brvno – 1:1. Stalo sa tak vo chvíli, keď Ličartovce svojho súpera pritlačili. Do kabín mohli odchádzať spokojnejší futbalisti Artmedie. V nadstavenom čase prvého polčasu totiž chytil Polen ´čistý´ gól Fodrekovi. Po prestávke sa dlho hralo väčšinou iba v strede ihriska, šancu, ktorá stála za zmienku, mal až v 72. min Fodrek, ale z 20 m mieril tesne vedľa. Domáci mohli ísť do vedenia v 82. min potom, ako si mužstvo Artmedie samo zavarilo pred svojou bránkou. Rozhodujúci úder zasadil domácim v 88. min Fodrek. Útočník Artmedie sa po centri Jána Kozáka ocitol úplne voľný na hranici 16-tky a hoci si brankár Pulen na jeho strelu siahol, gólu nezabránil.

Jozef Daňko (tréner Ličartoviec): „Aj na mokrom teréne sme hrali kombinačne dobre. Svoje urobil rýchly gól, ktorý sme inkasovali už v úvode. V tomto stretnutí nás nepodržal brankár. Rovnako ako druhý gól v Bratislave, aj domáce dva boli z kategórie lacnejších. Hráčom však nemôžem nič vyčítať, všetci sa snažili.“
Vladimír Weiss (tréner Artmedie): „Bol to vynikajúci zápas. Povedal by som, že lepší ako niektoré v najvyššej súťaži. Diváci sa mali na čo pozerať. Ličartovce mali síce prevahu, ale my sme mali nebezpečnejšie protiútoky. Domáci podali kvalitný výkon a cestu do finále nám sťažili.“