Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Messiho prvá zmluva spečatená na kuchynskom obrúsku. Historický artefakt je na predaj

Najslávnejší kuchynský obrúsok v histórii svetového futbalu pôjde v marci do dražby.

01.02.2024 09:50
Brazil Argentina Wcup 2026 Soccer Foto:
Lionel Messi.
debata

Ide o dokument, na ktorom bola podpísaná prvá zmluvy Argentínčana Lionela Messiho s FC Barcelona v čase, keď mal ešte len 13 rokov. Jeho vyvolávacia cena je 300-tisíc libier.

Je to obrúsok, na ktorom sa uzavrelo 14. decembra 2000 pôsobenie Messiho v katalánskom veľkoklube po stretnutí vtedajšieho športového riaditeľa Barcelona Carlesa Rexaca, Messiho otca a jeho agenta.

SR Futbal Slovan Ferencváros LM 2. predkolo Odveta BAX Čítajte viac Maďarské sny o novej lige! Chystajú súťaž pre kluby strednej a východnej Európy. V projekte sa spomína aj Slovan

Neveľký kus papiera dáva do predaja britský aukčný dom Bonhams. Za jeho vznikom stojí skutočnosť, že Rexac pozval Messiho otca Jorgeho na obed kvôli obavám z neexistujúcej písomnej formy dohody o prestupe jeho syna do Barcelony.

V dokumente na obrúsku tenisového klubu Pompeje sa píše: „V Barcelone dňa 14. decembra 2000 športový riaditeľ FC Barcelona týmto na vlastnú zodpovednosť a bez ohľadu na akékoľvek opačné názory súhlasí s podpísaním zmluvy s hráčom Lionelom Messim pod podmienkou, že dodržíme dohodnutú zmluvu.“

Vyhlásenie podpísali Carles Rexac a Josep Minguela, prestupový poradca klubu, a argentínsky agent Horacio Gaggioli.

Lionel Messi a jeho nová luxusná vila na Floride Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Lionel Messi získal luxusnú nehnuteľnosť na...
debata chyba
Viac na túto tému: #Lionel Messi