Finále snov je na svete. Saudská Arábia uvidí slávne El Clásico, Barcelona splnila úlohu

Súpermi Realu Madrid v nedeľňajšom finále španielskeho Superpohára budú futbalisti úhlavného rivala FC Barcelona.

11.01.2024 22:14
Lamine Yamal Foto:
Postup Barcelony do finále španielskeho Superpohár spečatil gólom len 16-ročný Lamine Yamal (vľavo).

Hráči katalánskeho tímu vo štvrtkovom druhom semifinále v saudskoarabskom Rijáde zdolali Osasunu 2:0. Po druhýkrát za sebou za sebou sa o víťazovi Superpohára rozhodne v slávnom El Clásicu.

Prvý polčas stretnutia Barcelony proti Osasune priniesol málo vzruchu. Katalánci dominovali v držaní lopty bez toho, aby si vytvorili vážnejšie strelecké príležitosti a väčšie šance mal ich súper.

Beckenbauer minúta ticha Čítajte viac Nechutná scéna v Saudskej Arábii. Pri spomienke na Beckenbauera diváci bučali a pískali

Prvý gól zápasu padol v 59. minúte. Ilkay Gundogan vynikajúcou prihrávkou našiel Roberta Lewandowského a poľský útočník skóroval strelou z hranice šestnástky.

Pre kanoniera Barcelony to bol dôležitý gól aj preto, že v posledných deviatich zápasoch sa presadil iba dvakrát. Triumf potvrdil v nadstavenom čase druhého polčasu 16-ročný Lamine Yamal.