Spoľahliví slovenskí brankári: Dúbravka i Rodák vychytali postup. Arsenal aj Man Utd vypadli

Slovenskí reprezentační brankári majú za sebou úspešný večer. Marek Rodák pomohol k postupu Fulhamu cez Ipswich po víťazstve 3:1 a Martin Dúbravka vychytal pre Newcastle United čisté konto na Old Trafforde proti Manchestru United (3:0).

01.11.2023 23:35
Martin Dúbravka Foto: ,
Martin Dúbravka sa po prvýkrát v tejto sezóne postavil do bránky Newcastlu United. A vychytal čisté konto.

Hostia z Newcastlu položili základ víťazstva v prvom polčase, ktorý vyhrali 2:0. Skóre otvoril v 28. minúte Miguel Almiron, ktorý už po piatich minútach vystriedal zraneného Matta Targetta.

V 36. minúte pridal druhý gól Lewis Hall a po hodine hry upravil na konečných 3:0 Joe Willock. Dúbravka chytil všetky tri strely Manchestru medzi tri žrde. Newcastle prehral vlaňajšie finále s rovnakým súperom 0:2.

Fanúšikovia Celtic Palestína Liga majstrov Čítajte viac Vrchol pokrytectva! Palestínske vlajky vadia, ukrajinské nie? Fanúšikov za názor potrestali

Futbalisti londýnskeho Arsenalu vypadli v osemfinále, keď prehrali s West Hamom United 1:3. Skóre otvoril v 16. minúte vlastným gólom Ben White, v druhom polčase sa za domácich presadili Mohammed Kudus a Jarrod Bowen, za hostí v nadstavenom čase už len skorigoval výsledok Martin Ödegaard.

Do štvrťfinále postúpil Liverpool, ktorý vyhral v Bournemouth 2:1, Chelsea si poradila s Blackburnom 2:0 a Everton zdolal Brunely 3:0. Slovenský brankár Marek Rodák vychytal triumf Fulhamu na ihrisku Ipswichu 3:1.

Hodnota futbalistov slovenskej reprezentácie Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky