Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ibrahimovič je po rokoch späť v reprezentácii. Návrat boha, reagoval

Zlatan Ibrahimovič sa vo veku 39 rokov vrátil do nominácie švédskej futbalovej reprezentácie.

16.03.2021 14:34
Zlatan Ibrahimovič Foto: ,
Zlatan Ibrahimovič v reprezentačnom drese.
debata

Tréner Janne Andersson ho zaradil do výberu na marcové zápasy kvalifikácie MS 2022 proti Gruzínsku a Kosovu a na prípravné stretnutie s Estónskom.

Predstaviť by sa mohol i na ME 2020, kde Švédsko narazí v základnej skupine aj na Slovensko.

Útočník AC Miláno si najcennejší dres obliekal v rokoch 2001 až 2016, počas ktorých nastrieľal v 112 vystúpeniach rekordných 62 gólov. Reprezentačnú kariéru ukončil po EURO 2016.

Na klubovej úrovni odvtedy vystriedal Manchester United, Los Angeles Galaxy a AC. Za Milánčanov dal v tejto sezóne v 21 dueloch vo všetkých súťažiach šestnásť gólov. Predchádzajúce štyri zápasy vynechal pre zranenie pravého stehna.

Pokiaľ v marcovom asociačnom termíne nastúpi, stane sa najstarším hráčom v histórii švédskeho národného tímu. Ibrahimovič zverejnil na instagrame svoju fotografiu v reprezentačnom drese so slovami: „Návrat boha“.

"V prvom rade by som chcel povedať, že Zlatan je vynikajúci futbalista, najlepší, akého vo Švédsku máme. Samozrejme, je to pre nás veľmi potešujúca správa, že sa chce vrátiť do národného tímu.

Okrem toho, čím prispeje na futbalovom trávniku, prinesie do mužstva aj neskutočné skúsenosti, ktoré môže odovzdať mladším spoluhráčom," uviedol na adresu Ibrahimoviča tréner „troch koruniek“ Janne Andersson.

debata chyba