Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Kek spomína na Bratislavu, duel proti Slovensku nemá favorita

Na slovinského trénera Matjaža Keka nemá slovenská futbalová verejnosť príjemné spomienky.

03.10.2016 22:00
Matjež Kek Foto:
Matjež Kek.
debata

Súčasný kouč chorvátskeho tímu HNK Rijeka viedol v rokoch 2007–2011 slovinský národný tím a v rámci kvalifikácie o postup na MS 2010 v JAR s ním zaznamenal aj dve víťazstva nad Slovenskom (2:1 doma a 2:0 vonku). Päťdesiatpäťročný rodák z Mariboru pred sobotňajším duelom eliminácie MS 2018 medzi týmito dvomi reprezentačnými tímami (začiatok o 20.45 h SEČ v Ľubľane) prezradil, že často spomína najmä na duel v Bratislave, ktorý sa hral 10. októbra 2009.

"Zápas na Tehelnom poli je jeden z najpamätnejších stretnutí slovinského mužstva, ktoré napokon postúpilo na šampionát do Afriky. Krásny gól z kopačky Valtera Birsu vtedy prišiel v pravú chvíľu. Hrali sme inteligentne ako vyzreté mužstvo. Dlho sme boli pod tlakom, ale napokon sme získali potrebné víťazstvo.

Na Slovensku boli pripravené oslavy a ohňostroje, veď súperovi stačil bod na postup. Náš tím však ukázal veľký charakter, v správnom čase vedel skvele zareagovať na tlak protivníka," vyhlásil Kek pre portál delo.si. Na pripomenutie, tím SR napokon o štyri dni neskôr zvíťazil v pamätnej chorzówskej snehovej chumelici nad Poliakmi (1:0) a postúpil na šampionát z prvého miesta v skupine, Slovinci si postup na „mundial“ vybojovali až v barážových súbojoch s Rusmi.

Podľa bývalého obrancu sobotný duel na štadióne Stožice nemá favorita. „Medzi Slovinskom a Slovenskom by som sa nesnažil za každú cenu hľadať favorita. Všetko sa ukáže až na ihrisku. Uvidíme, ktorý tím bude lepšie brániť a podá statočnejší a agresívnejší výkon. Zo slovinského pohľadu bude dôležité, aby ľudia prišli na štadión. Slovensko síce nie je magnet ako vyspelé futbalové superveľmoci, ale fanúšikovia by mali podporiť svoje mužstvo a hlasivkami mu dopomôcť k dobrému výsledku,“ doplnil Matjaž Kek.

debata chyba
Viac na túto tému: #Matjaž Kek