Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

VIDEO: Basti sa lúčil s národným dresom. Pred zápasom sa rozplakal

Dojímavé chvíle prežil nemecký futbalista Bastian Schweinsteiger pred stredajším medzištátnym priateľským zápasom s Fínskom.

01.09.2016 11:26
Bastian Schweinsteiger Foto: ,
Dojatý Bastian Schweinsteiger.
debata

Pre 32-ročného stredopoliara to bol posledný zápas v drese „Nationalelf“, s ktorým sa rozlúčil víťazne, keďže zverenci trénera Joachima Löwa si poradili s Fínmi zásluhou gólov Maxa Meyera a Mesuta Özila 2:0. Ešte pred zápasom sa s ním oficiálne rozlúčili predstavitelia Nemeckého futbalového zväzu (DFB) a odovzdali mu pamätnú plaketu. Hráč sa neubránil dojatiu a po jeho tvári sa kotúľali slzy.

Schweinteiger nastúpil v základnej zostave a na ihrisku pobudol do 68. min, keď ho vystriedal Julian Weigl. Pri odchode z trávnika sa mu ušiel skandovaný potlesk a dlhé ovácie publika.

„Bola to pre mňa veľká česť hrať za Nemecko. Chcel som si vychutnať každý okamih, ale že to bude až také pekné, to som si skutočne nemyslel. Náš národný tím je ako rodina a vďaka nemu som získal veľa priateľov. Od roku 2004 sme sa krok po kroku zlepšovali a napokon sme sa v roku 2014 dočkali odmeny v podobe zisku titulu na majstrovstvách sveta. Vypočul som hlas môjho srdca. O tomto rozhodnutí som hovoril s viacerými ľuďmi, ale napokon som sa rozhodol sám. Nie som plánovač. Zatiaľ som stále najradšej na trávniku, takže sa inými vecami ešte nezaoberám. Po skončení kariéry budem zrejme veľa cestovať, ale zatiaľ mám zmluvu s Manchestrom United. Ešte raz vybehnúť na Old Trafforde, to je môj veľký sen,“ uviedol Bastian Schweinsteiger, ktorý koncom júla oznámil, že končí svoje pôsobenie v „Nationalelf“.

Ikona reprezentácie odohrala za Nemecko dovedna 121 stretnutí, v ktorých strelila 24 gólov. Rodák z Kolbermooru debutoval v drese „áčka“ 6. júna 2004 v Kaiser­slauterne pri prehre 0:2 s Maďarskom. Prvé dva góly dosiahol v prípravnom zápase 8. júna 2005 v Mönchen­gladbachu proti Rusku (2:2).

debata chyba
Viac na túto tému: #Sebastian Schweinsteiger