Žilina dostala prvý gól. Slovan postúpil do finále pohára

Futbalisti Slovana Bratislava si zahrajú vo finále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu. Vo utorňajšom odvetnom semifinálovom zápase vybojovali v Žiline remízu 1:1, hoci po prestávke prehrávali 0:1. Nerozhodný výsledok im stačil na postup. Prvý zápas na Pasienkoch sa pred týždňom skončil bezgólovou remízou.

12.04.2016 20:10
Adam Zreľák, Martin Králik Foto: ,
Adam Zreľák zo Slovana (vľavo) v súboji so Žilinčanom Martin Králikom.

Semifinálový súboj týchto tímov, ktoré sú v samostanej slovenskej ére jasne najúspešnejšie, bol chudobný na góly. Keď sa pred prestávkou odvety Hlohovský pekne uvoľnil a otvoril skóre, postupujúcimi boli domáci futbalisti. Slovan však začal v druhom polčase aktívne a jeho úsilie prinieslo rýchly úspech. Tréner Papavasiliou mal šťatnú ruku, keď v 53. min vytiahol z lavičky Oršulu a ten už za minútu vyrovnal. Tento stav vyhovoval hosťom. Hoci domáci mali ešte polhodinu čas na prípadný obrat, gól už nedali.

Belasí vďaka strelenému gólu na ihrisku súpera postúpili do finále. Žilinčania inkasovali v siedmom stretnutí tohto ročníka vôbec prvý gól a ten ich pripravil o účasť vo finálovom súboji.

Súperom Slovana bude s najväčšou pravdepodobnosťou AS Trenčín. V stredu sa líder najvyššej súťaže a obhajca trofeje predstaví na pôde Ružomberka, stretnutie sa začína o 17.00. Prvý zápas sa skončil jasným víťazstvom Trenčanov 5:1.

Finále sa ukutoční v piatok 29. apríla v Trnave.

Slovnaft Cup – semifinále – odveta:

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0) – prvý zápas 0:0, do finále postúpil ŠK Slovan Bratislava
Góly: 42. Hlohovský – 54. Oršula, ŽK: 73. Vavro, 90. Paur – 35. Sekulič, rozhodovali: Sedlák – Benko, Bobko, 2451 divákov
Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro (79. Michlík), Králik, Mazáň – I. Díaz, Pečovský, Škvarka (60. Bénes) – Špalek (66. Haskič), Paur, Hlohovský
Slovan: J. Mucha – Pliatsikas, Sekulič, Saláta, Podaný (83. Simovič) – De Kamps, Scott – Crnkič (53. Oršula), F. Kubík, Milinkovič (46. Vittek) – Zreľák

Viac na túto tému: #mšk žilina #ŠK Slovan Bratislava #Slovnaft Cup 2015/2016