Barcelone chýbali Messi i Neymar. Na Manchester nestačila

Futbalisti Manchestru United zdolali v príprave na novú sezónu Barcelonu 3:1 a víťaznú sériu neprerušili ani v treťom zápase amerického turné.

26.07.2015 09:57
Manchester United Foto: ,
Gólová radosť futbalistov Manchestru United v zápase s Barcelonou.

O góly anglického klubu, ktorý nastúpil bez zranenej posily Bastiana Schweinsteigera, sa postarali Wayne Rooney, Jesse Lingard a Adnan Januzaj. V drese víťazov Ligy majstrov korigoval skóre Rafinha.

Na štadióne tímu amerického futbalu San Francisco 49ers v Santa Clara otvoril skóre pred 68.416 divákmi Rooney, ktorý sa presadil hlavou už v ôsmej minúte po rohovom kope Ashleyho Younga. Druhý gól pridal mladík Lingard v 63. minúte krátko po tom, čo tréner Louis van Gaal vystriedal podľa plánu kompletnú základnú jedenástku. Na Rafinhovu trefu z 90. minúty odpovedal v nastavení belgický stredopoliar Januzaj.

Zostrih zápasu Manchester United - FC Barcelona

Šampióni Ligy majstrov nechali v príprave odpočívať najväčšie hviezdy Lionela Messiho a Neymara, ďalší hráči však mali proti United problémy s premieňaním šancí. V jasných situáciách neuspeli Luis Suárez, Ivan Rakitič ani Sergi Roberto.

Generálku na štart anglickej ligy, ktorý ho čaká 8. augusta proti Tottenhamu, absolvuje Manchester United v stredu v Chicagu s parížskym St. Germain.

Katalánsky veľkoklub, ktorý v utorok pred rekordnou návštevou 93.226 divákov porazil Los Angeles Galaxy, uzavrie americkej prípravné turné v utorok proti Chelsea.

Viac na túto tému: #Manchester United #fc barcelona