Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Česko je výzva, priznáva Lalkovič

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Milan Lalkovič bude definitívne pokračovať v kariére v Česku.

25.07.2014 20:56
Milan Lalkovič Foto:
Milan Lalkovič.
debata

Dvadsaťjedenročný ofenzívny univerzál (nar. 9. decembra 1992) sa v súlade s predpokladmi dohodol na kontrakte s prvoligovým klubom FK Mladá Boleslav. Viac informácií sa však verejnosť nedozvie. „Zmluvné strany sa dohodli, že podrobnosti a dĺžku zmluvy nebudú zverejňovať ani ďalej komentovať,“ uviedol na internetovej stránke mladoboleslavského klubu jeho hovorca Jiří Koros.

„Som rád, že moja najbližšia budúcnosť sa vyriešila a stal som sa hráčom klubu, ktorý má doma tie najvyššie ambície. V hre boli aj iné možnosti, ale mňa lákalo biť sa o popredné priečky v lige a bojovať o účasť v pohárovej Európe. Som presvedčený, že Mladá Boleslav je pre mňa dobrou adresou a zostáva len na mne, aby som sa popasoval o svoje miesto a bol pre mužstvo prínosom. Hovoril som s trénerom Jarolímom, ktorý bude odo mňa chcieť, aby som využíval najmä svoju rýchlosť a bol platným hráčom v ofenzíve. Momentálne sa riešia prestupové formality. Medzitým si možno zahrám aspoň za rezervu a dotrénujem, pretože v lete som bol len týždeň s ‚béčkom‘ Košíc a teraz pár dní v Mladej Boleslavi. Už sa teším na súťaže, je to pre mňa nová výzva,“ cituje Milana Lalkoviča jeho zastupiteľská agentúra Football Service Agency.

O Slováka mali záujem aj iné zahraničné mužstvá. „Z anglickej League One (tretia najvyššia súťaž, pozn.), kde Milan vlani pôsobil, malo eminentný záujem päť až šesť klubov. Okrem nich sme mali ponuku aj z Grécka, Škótska a Cypru. Veľmi dôležitý bol záujem trénera Jarolíma, ako aj fakt, že klub hrá v českej lige o špicu a účinkuje v európskych pohároch. Milan má veľké kvality a ja pevne verím, že v tomto klube bude ďalej futbalovo napredovať,“ doplnil hráčov agent Milan Lednický.

Lalkovič strávil uplynulú sezónu v anglickom treťoligovom tíme FC Walsall, v ktorom bol ako kmeňový hráč FC Chelsea na hosťovaní. Vedenie klubu zo Stamford Bridge neponúklo odchovancovi košickej futbalovej školy predĺženie spolupráce a slovenský krídelník sa stal voľným hráčom.

„Miňo“ Lalkovič si vymenil niekoľko správ aj s brankárom Chelsea Petrom Čechom, s ktorým sa pozná z pôsobenia v londýnskom klube. Hráč znalý českých pomerov mu nové pôsobisko len odporučil. „Napísal mi, že pre môj ďalší rast je to dobrá voľba. Klub mi len odporučil,“ povedala čerstvá posila Mladej Boleslavi.

debata chyba
Viac na túto tému: #FK Mladá Boleslav #Milan Lalkovič