„Squadra“ spečatila definitívu utorkovým víťazstvom v Turíne nad Českom 2:1. Domáci prehrávali od 19. min gólom Libora Kozáka, v druhom polčase však otočili skóre v priebehu troch minút – v 51. min vyrovnal Giorgio Chiellini a po ňom skóroval z pokutového kopu Mario Balotelli.
Zverenci trénera Cesareho Prandelliho majú v tabuľke B-skupiny 20 bodov a nedostihnuteľný sedembodový náskok pred Bulharskom. Do konca kvalifikácie zostávajú ešte dve kolá.
Holanďania si definitívne zabezpečili miestenku na záverečnom turnaji svetového šampionátu utorkovým víťazstvom v Andorre 2:0 gólmi Robina van Persieho. Holanďanov posunulo na MS aj zaváhanie Rumunov s Turkami (0:2) v Bukurešti. Holandsko má v D-skupine po ôsmich zápasoch 22 bodov, druhé Maďarsko 14.
A-skupina:
SKOPJE
Macedónsko – Škótsko 1:2 (0:0)
Góly: 84. Kostovski – 60. Anya, 89. Maloney, rozhodoval: Fautrel (Fr.)
CARDIFF
Wales – Srbsko 0:3 (0:2)
Góly: 8. Djordjevič, 39. Kolarov, 55. L. Markovič, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)
Tabuľka A-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Belgicko | 8 | 7 | 1 | 0 | 15:2 | 22 |
2. | Chorvátsko | 8 | 5 | 2 | 1 | 11:5 | 17 |
3. | Srbsko | 9 | 3 | 2 | 4 | 13:10 | 11 |
4. | Škótsko | 9 | 2 | 2 | 5 | 6:12 | 8 |
5. | Macedónsko | 8 | 2 | 1 | 5 | 6:10 | 7 |
6. | Wales | 8 | 2 | 0 | 6 | 7:19 | 6 |
B-skupina:
JEREVAN
Arménsko – Dánsko 0:1 (0:0)
Gól: 73. Agger (z pok. kopu), ČK: 73. Harojan (Arménsko), rozhodoval: Nijhuis (Hol.)
TA'QALI
Malta – Bulharsko 1:2 (0:1)
Góly: 77. E. Herrera – 9. Dimitrov, 59. Gargorov, rozhodoval: Tudor (Rum.)
TURÍN
Taliansko – Česko 2:1 (0:1)
Góly: 51. Chiellini, 54. Balotelli (z pok. kopu) – 19. L. Kozák, ČK: 88. Daniel Kolář (Česko), rozhodoval: Eriksson (Švéd.)
Tabuľka B-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Taliansko | 8 | 6 | 2 | 0 | 15:5 | 20 – postup na MS |
3. | Bulharsko | 8 | 3 | 4 | 1 | 13:6 | 13 |
2. | Dánsko | 8 | 3 | 3 | 2 | 9:10 | 12 |
4. | Česko | 8 | 2 | 3 | 3 | 8:8 | 9 |
5. | Arménsko | 8 | 3 | 0 | 5 | 8:10 | 9 |
6. | Malta | 8 | 1 | 0 | 7 | 4:18 | 3 |
C-skupina:
ASTANA
Kazachstan – Švédsko 0:1 (0:1)
Gól: 1. Ibrahimovič, rozhodoval: Zelinka (ČR)
VIEDEŇ
Rakúsko – Írsko 1:0 (0:0)
Gól: 84. Alaba, rozhodoval: Benquerenca (Portug.)
TÓRSHAVN
Faerské ostrovy – Nemecko 0:3 (0:1)
Góly: 23. Mertesacker, 74. Özil (z pok. kopu), 84. Th. Müller, ČK: 73. Gregersen (Andorra), rozhodoval: Mazeika (Lit.)
Tabuľka C-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Nemecko | 8 | 7 | 1 | 0 | 28:7 | 22 |
2. | Švédsko | 8 | 5 | 2 | 1 | 14:8 | 17 |
3. | Rakúsko | 8 | 4 | 2 | 2 | 16:8 | 14 |
4. | Írsko | 8 | 3 | 2 | 3 | 13:13 | 11 |
5. | Kazachstan | 8 | 1 | 1 | 6 | 4:17 | 4 |
6. | Faerské ostrovy | 8 | 0 | 0 | 8 | 3:25 | 0 |
D-skupina:
BUKUREŠŤ
Rumunsko – Turecko 0:2 (0:1)
Gól: 22. Yilmaz, 90. Erding, rozhodoval: Moen (Nór.)
ANDORRA LA VELLA
Andorra – Holandsko 0:2 (0:0)
Góly: 50. a 54. Van Persie, rozhodoval: Vučemilovič (Chor.)
BUDAPEŠŤ
Maďarsko – Estónsko 5:1 (3:0)
Góly: 11. Klavan (vlastný), 21. Hajnal, 41. Böde, 70. K. Németh, 85. Dzsudzsák – 48. Kink, rozhodoval: Kulbakou (Bul.)
Tabuľka D-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Holandsko | 8 | 7 | 1 | 0 | 24:4 | 22 – postup na MS |
2. | Maďarsko | 8 | 4 | 2 | 2 | 18:12 | 14 |
3. | Turecko | 8 | 4 | 1 | 3 | 14:7 | 13 |
4. | Rumunsko | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:12 | 13 |
5. | Estónsko | 8 | 2 | 1 | 5 | 6:16 | 7 |
6. | Andorra | 8 | 0 | 0 | 8 | 0:24 | 0 |
E-skupina:
OSLO
Nórsko – Švajčiarsko 0:2 (0:1)
Góly: 12. a 51. Schär, rozhodoval: Webb (Angl.)
NIKÓZIA
Cyprus – Slovinsko 0:2 (0:1)
Góly: 12. Novakovič, 80. Iličič, rozhodoval: Buquet (Fr.)
REYKJAVÍK
Island – Albánsko 2:1 (1:1)
Góly: 14. Bjarnason, 47. Sigthórsson – 9. Valdet, rozhodoval: Marriner (Angl.)
Tabuľka E-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Švajčiarsko | 8 | 5 | 3 | 0 | 14:5 | 18 |
2. | Island | 8 | 4 | 1 | 3 | 14:14 | 13 |
3. | Slovinsko | 8 | 4 | 0 | 4 | 11:10 | 12 |
4. | Nórsko | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:9 | 11 |
5. | Albánsko | 8 | 3 | 1 | 4 | 8:9 | 10 |
6. | Cyprus | 8 | 1 | 1 | 6 | 4:13 | 4 |
F-skupina:
PETROHRAD
Rusko – Izrael 3:1 (0:0)
Góly: 49. V. Berezuckij, 52. Kokorin, 74. Glušakov – 90.+ Zehavi, rozhodoval: Gräfe (Nem.)
LUXEMBURG
Luxembursko – Severné Írsko 3:2 (1:1)
Góly: 45. Joachim, 78. Bensi, 88. Laterza – 14. Paterson, 82. McAuley, rozhodoval: Malek (Poľ.)
Tabuľka F-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Rusko | 8 | 6 | 0 | 2 | 15:4 | 18 |
2. | Portugalsko | 8 | 5 | 2 | 1 | 16:8 | 17 |
3. | Izrael | 8 | 3 | 3 | 2 | 17:12 | 12 |
4. | Severné Írsko | 8 | 1 | 3 | 4 | 8:14 | 6 |
5. | Luxembursko | 8 | 1 | 3 | 4 | 7:19 | 6 |
6. | Azerbajdžan | 8 | 0 | 5 | 3 | 4:10 | 5 |
G-skupina:
MARIJAMPOLE
Litva – Lichtenštajnsko 2:0 (2:0)
Góly: 18. Matulevičius, 40. Kijanskas
PIREUS
Grécko – Lotyšsko 1:0 (0:0)
Gól: 58. Salpingidis, ČK: 90.+ Katsuranis po druhej ŽK – 86. Rugins, rozhodoval: Jakobsson (Isl.)
ŽILINA
Slovensko – Bosna a Hercegovina 1:2 (1:0)
Góly: 42. Hamšík – 69. Bičakčič, 78. Hajrovič, ŽK: 82. Hubočan – 29. Pjanič, 81. Ibiševič, 87. Begovič, rozhodovali: Fernández Borbalán – Alonso Fernández, Pérez del Palomar (všetci Šp.), 9438 divákov
Tabuľka G-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Bosna a Hercegovina | 8 | 6 | 1 | 1 | 25:5 | 19 |
2. | Grécko | 8 | 6 | 1 | 1 | 9:4 | 19 |
3. | Slovensko | 8 | 3 | 3 | 2 | 9:7 | 12 |
4. | Litva | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:10 | 8 |
5. | Lotyšsko | 8 | 2 | 1 | 5 | 8:16 | 7 |
6. | Lichtenštajnsko | 8 | 0 | 2 | 6 | 3:19 | 2 |
H-skupina:
SERRAVALLE
San Maríno – Poľsko 1:5 (1:3)
Góly: 22. Della – 10. a 66. Zielinsky, 23. Blaszczykowski, 34. W. Sobota, 75. Mierzejewski, rozhodoval: Borg (Malta)
KYJEV
Ukrajina – Anglicko 0:0
Rozhodoval: Proenca (Portug.)
Tabuľka H-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Anglicko | 8 | 4 | 4 | 0 | 25:3 | 16 |
2. | Ukrajina | 8 | 4 | 3 | 1 | 19:4 | 15 |
3. | Čierna Hora | 8 | 4 | 3 | 1 | 15:8 | 15 |
4. | Poľsko | 8 | 3 | 4 | 1 | 18:9 | 13 |
5. | Moldavsko | 8 | 1 | 2 | 5 | 4:15 | 5 |
6. | San Maríno | 8 | 0 | 0 | 8 | 1:43 | 0 |
I-skupina:
TBILISI
Gruzínsko – Fínsko 0:1 (0:0)
Góly: 74. Jeremenko (z pok. kopu), ČK: 76. Kankava (Gruzínsko), rozhodoval: Trattou (Cyp.)
GOMEĽ
Bielorusko – Francúzsko 2:4 (1:0)
Góly: 32. Filipenko, 58. Kalačev – 47. a 64. Ribéry (prvý z pok. kopu), 70. Nasri, 73. P. Pogba, rozhodoval: Orsato (Tal.)
Tabuľka I-skupiny: | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Španielsko | 6 | 4 | 2 | 0 | 10:2 | 14 |
2. | Francúzsko | 7 | 4 | 2 | 1 | 12:6 | 14 |
3. | Fínsko | 7 | 2 | 3 | 2 | 5:6 | 9 |
4. | Gruzínsko | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:12 | 5 |
5. | Bielorusko | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:10 | 4 |