Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Mikelovi uniesli otca, napriek tomu odohral zápas

Otca futbalového stredopoliara Johna Obiho Mikela minulý týždeň v Nigérii uniesli. Dvadsaťštyriročný hráč sa o tom dozvedel v piatok, napriek tomu sa rozhodol nastúpiť na nedeľňajší ligový zápas 1. kola Premier League na ihrisku Stoke (0:0). Odohral celých 90 minút. V pondelok Mikel vystúpil v televízii a apeloval na únoscu.

15.08.2011 19:14
Chelsea Mikel Foto:
John Obi Mikel.
debata

„Vždy som sa snažil pomáhať svojej krajine a slúžiť jej, ako najlepšie viem. Teraz nastal čas, aby mi pomohla ona,“ začal svoj prejav na Sky Sports News. „Len som chcel povedať tomu, kto drží môjho otca, alebo kto vie, kde je, prosím, ozvite sa mi,“ dodal nigérijský futbalista.

Jeho otca naposledy videli v piatok popoludní na jeho ceste domov z práce. Agentúra AP pripomenula, že únos prišiel len niekoľko týždňov po tom, čo časopis Forbes v júni zverejnil Mikelov plat. Podľa jeho odhadu je siedmym najlepšie plateným africkým hráčom v Európe – ročne zarobí 5,8 milióna dolárov.

„Je úplne zničený. Nevedeli sme, či mu to máme povedať pred zápasom,“ citoval server Sky Sports Mikelovho manažéra Johna Shittua. „Po porade s trénerom Chelsea a športovým riaditeľom sme sa zhodli na tom, že tak závažnú správu sa musí dozvedieť okamžite.“

Mikel napriek novinke nastúpil v nedeľu v základnej zostave a odohral celý zápas. „Bolo toho naňho veľa, ale ukázal veľký charakter a mentálnu silu,“ uviedol Shittu.

Mikel nie je zďaleka prvým futbalistom, ktorého rodina sa stala terčom zločincov. V roku 2008 uniesli staršieho brata nigérijského obrancu z Evertonu Josepha Yoboa, desať dní po únose ho prepustili.

Mladší súrodenec stredopoliara Tottenhamu Wilsona Palaciosa také šťastie nemal. Vtedy štrnásťročný Edwin zmizol v roku 2007 a predvlani polícia našla jeho telo v horách Hondurasu. Unesený a zabitý bol aj brat gruzínskeho záložníka Kachu Kaladzeho. Príbuzní futbalistov bývajú častými terčami únosov v Brazílii.

debata chyba