Pohár: Žilina neudržala dvojgólový náskok

Futbalisti MŠK Žilina remizovali v prvom štvrťfinále Slovenského pohára na domácom trávniku s FC Nitra 2:2, hoci po polčase vyhrávali 2:0. Odveta je na programe v stredu 5. decembra.

06.11.2007 20:18
Žilina Foto:
Žilinským futbalistom pribudnú dvaja noví spoluhráči.

Štvrťfinále slovenského pohára:

MŠK Žilina – FC Nitra 2:2 (2:0) – odveta je na programe v stredu 5. decembra

• Góly: 4. Tesák, 42. Jež – 57. Gruber, 90.+ Babic, ŽK: 83. Tesák – 73. Gruber, rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Likavský, 1564 divákov
  • Žilina: D. Kuciak – Pekarík, Vomáčka, Szórád, Tesák – Zd. Štrba – Breška, Devátý, Jež – Štyvar (63. Lietava), Porázik (73. V. Leitner)
  • Nitra: Tujvel – Čeman, Martin Tóth, Karlík, Ďatko – Šimončič – Grajciar (46. M. Kostoláni), Babic, Gruber, M. Farkaš (90. Machovec) – Čurgali (46. Vrána)

Favorizovaní futbalisti Žiliny sa v domácom prostredí ujali vedenia hneď z prvej akcie. Jež prihral z rohového kopu obrancovi Tesákovi a ten prekvapil z 20 metrov nitrianskeho brankára Tujvela strelou do ľavého horného rohu – 1:0. Onedlho poslal ďalšiu nebezpečnú strelu na bránku hostí Porázik. Na opačnej strane skúsil šťastie spoza šestnástky Michal Farkaš, ale Kuciak bol pripravený. Ďalší priebeh prvého dejstva bol v réžii domácich. Najväčšiu šancu mali v 21. min Štyvar s Breškom, no pred Tujvelom zaváhali a vracajúci sa obrancovia hosťujúceho mužstva odkopli loptu do bezpečia. Tri minúty pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku však po presnom Breškovom centri dokázal zvýšiť vedenie Žilinčanov stredopoliar Jež – 2:0. Po zmene strán mohol definitívne rozhodnúť Devátý, jeho pokus však bol nepresný. Naopak, neočakávane prišiel kontaktný gól. V 57. min žilinská obrana zostala stáť a Gruber mal dostatok priestoru na presnú hlavičku. Po znížení náskoku sa hralo viac v strede ihriska ako pred bránkami, viac šancí mala Žilina. V nadstavenom čase však šokoval domáceho lídra aktuálnej tabuľky Corgoň ligy vyrovnávajúcim gólom Babic, ktorý využil ďalšie zaváhanie obrany MŠK. Po utorkovej remíze 2:2 sú šance oboch tímov na postup do semifinále Slovenského pohára otvorené, odvetný duel Nitra – Žilina je na programe v stredu 5. decembra na štadióne pod Zoborom.