Pohár: Artmedia vyhrala na Interi 4:0

Futbalisti Artmedie Petržalka vyhrali v prvom zápase štvrťfinále Slovenského pohára na pôde Interu Bratislava 4:0. Góly: Mráz, Fodrek, Halenár, Piroska.

24.10.2007 16:14

Slovenský pohár – štvrťfinále – 1. zápas:

Inter Bratislava – FC Artmedia Petržalka 0:4 (0:2)

• Góly: 3. Patrik Mráz, 33. Fodrek, 53. Halenár, 78. Piroška, ŽK: 31. M. Kučera – 45. Dosoudil, rozhodovali: Smolák – Csabay, T. Somoláni, 394 divákov
  • Inter: Košický – Čikoš, R. Mihálik, Ševela, Matovič – Petrán, M. Kučera (77. Guľa), Zrubec, Török (67. Tarek) – Hodek, Chlebo (67. Šlahor)
  • Artmedia: Kamenár – Adewunmi, Dosoudil (71. R. Konečný), Pavol Farkaš, Čvirik – Borbély – Pavol Ďurica, V. Gajdoš, Fodrek (64. Piroška), Patrik Mráz – Halenár (64. G. Straka)

Favorizovaní hostia sa dokázali v bratislavskom derby gólovo presadiť už po necelých troch minútach hry. Halenárov výborný strieľaný center z pravej strany za obranu našiel voľného Patrika Mráza a ten už nemal problém dostať loptu do siete – 0:1. Slovenský reprezentant do 21 rokov hýril aktivitou aj naďalej, po jeho prieniku zachraňoval Ševela. Do tretice bol Mráz v akcii v 14. min, keď zľava výborne odcentroval, no Gajdoš si nepotykal s koncovkou. Úradujúci slovenský vicemajster mal v súboji s druholigistom aj naďalej jasnú prevahu, dostával sa do gólových príležitostí, no na ukazovateli skóre stále svietilo 0:1. V rozpätí 21. a 31. min sa do troch šancí dostal Halenár, dvakrát však nemieril presne a keď už aj rozvlnil sieť, hlavný rozhodca jeho gól neuznal pre postavenie mimo hry. Na druhej strane zaujal prienik do šestnástky v podaní Chleba a vzruch priniesol po skončení úvodnej
30-minútovky aj priamy kop Zrubca, no dvojica dobiehajúcich hráčov „žlto-čiernych“ na loptu nedočiahla. V 33. min sa Artmedia napokon dočkala druhého presného zásahu. Obrane Interu unikol Fodrek a poľahky prekonal aj Košického – 0:2. O tri minúty neskôr už mohol byť rozdiel v skóre trojgólový, no po prieniku Pavla Ďuricu váhal Halenár so zakončením a strelu Mráza domáca obrana zblokovala. V 41. min Chlebo poľahky obišiel Borbélya a jeho strela z 20 metrov tesne vedľa pravej žrde petržalskej bránky uzavrela dej prvého polčasu.

Po zmene strán tlak tímu spoza Starého mosta pokračoval. V 50. min sa rútil Halenár sám na Košického, úspešnejší bol v tomto mikrosúboji domáci gólman. Rovnakú situáciu o tri minúty neskôr však už zvládol lepšie najlepší kanonier Corgoň ligy 2007/08 a Artmedia vyhrávala 3:0. Po hodine hry natiahol Kamenára strelou z 25 metrov Zrubec, ale hosťujúci brankár nemusel zasahovať. V 76. min striedajúci Piroška výborne vysunul Ďuricu, tomu však nevyšla kľučka na Košického podľa predstáv a neprestrčil ani následnú prihrávku na Mráza. Už o dve minúty však predsa len ani nie 400 divákov videlo štvrtý gól v interistickej sieti. Adewunmi sa s centrom neunáhlil, našiel úplne voľného Pirošku a ten hlavou nemal problém skórovať – 0:4. V ďalších minútach mal dve šance Gajdoš, ani raz však nemieril presne. Artmedia dosiahla na Pasienkoch pohodlné a očakávané víťazstvo a pred odvetou, ktorá je na programe v stredu 28. novembra o 13.00 h na štadióne za Starým mostom, je už prakticky oboma nohami v semifinále.

Vladimír Koník (tréner Interu): „Vedeli sme o kvalitách Artmedie, chceli sme ju v dnešnom zápase potrápiť. Nevyšiel nám však najmä začiatok, hráči mali pred súperom príliš veľký rešpekt, čo im zväzovalo nohy a robili veľa chýb. Myslím si, že výsledok je spravodlivý, súper mal okrem gólov ešte viacero ďalších vyložených šancí. Napriek tomu som však trochu rozladený, pretože som dúfal, že mužstvo typu Artmedie hráčov vybičuje k maximálnemu výkonu, no nestalo sa. Máme veľmi mladý tím, ktorému ešte chýba množstvo skúseností.“

Vladimír Weiss (tréner Artmedie): „Z našej strany to bol dnes veľmi slušný výkon. Hráči pristúpili k tomuto zápasu tak, ako som si predstavoval. Chceli sme už po prvom dueli rozhodnúť o postupe, čo sa nám aj podarilo. Myslím si, že tento náskok bude pred odvetou dostatočný. Dobre sme sa dnes pohybovali, mali sme množstvo šancí, takto by sme chceli hrať aj v ďalších stretnutiach. Na druhej strane som rád, že sme neinkasovali a aj v obrane sme hrali pozorne. Teraz sa už musíme zasa sústrediť na ligu, v ktorej nás čaká séria ťažkých zápasov.“