Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Lúčiaci sa ViOn tesne unikol historickej hanbe. S prvou výhrou sezóny ohlásili nového trénera s jasným cieľom

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 7. kola skupiny o udržanie sa na štadióne FC Košice 2:0 a dosiahli svoj prvý ligový triumf v sezóne 2023/2024. Klubu z Požitavia sa prvého víťazstva dočkal na 29. pokus a zároveň po takmer kompletnom kalendárnom roku, presne po 364 dňoch.

28.04.2024 12:55
FC ViOn Zlaté Moravce Foto:
Nový tréner ViOnu Roman Hudec.
debata

V prvom polčase sa aj napriek hernej prevahe domácich presadili v 22. minúte duelu útočník Zlatých Moraviec Marek Kuzma. Po zmene strán si v 56. minúte strelil vlastný gól argentínsky obranca Nicolas Gorosito, ktorý nešťastne tečoval strelu Adama Brenkusa.

Druhé čisté konto v piatom zápase si do štatistík zapísal 20-ročný brankár ViOnu Patrik Richter. Jeho výkon, rovnako ako výkon celého tímu po dueli vyzdvihol kouč hostí Dušan Uhrin ml.

"Konečne sme vyhrali. Neviem ani po akej dlhej dobe sa nám to podarilo. Hráčov by som chcel pochváliť za zvládnutie taktiky a bojovnosť. Aj napriek únave podali dobrý výkon.

Neviem, kto bol lepší, ale my sme svoje šance využili a súper nie. Navyše nám skvelo zachytal brankár," zhodnotil pre oficiálny web klubu tréner už istého zostupujúceho tímu.

Adam Brenkus Čítajte viac Zlaté Moravce pred peknou návštevou v Košiciach prvýkrát v sezóne vyhrali, debakel Skalice

Po víťazných zápasoch zvyčajne nasleduje mohutný pokrik v šatni, no emócie hráčov Zlatých Moraviec boli oveľa miernejšie.

Z prvého triumfu, ktorým odvrátili hrozbu sezóny bez víťazstva, však mali radosť. "Bola by to veľká hanba, takže sme radi, že sme sa tomu vyhli.

Je to výborný pocit znovu zvíťaziť, hoci to už prišlo neskoro. Aj taký je futbal. Dúfam, že ešte nejaký zápas v sezóne vyhráme. Asi nám vyhovujú takéto pekné štadióny a kulisa.

Takto by to malo vyzerať na každom futbale," uviedol strelec prvého gólu Kuzma. Podľa stredopoliara Karola Mondeka bolo na hre hostí vidno, ako veľa robí hlava a skutočnosť, že už je o postavení tímu v tabuľke rozhodnuté.

SR Futbal NL 18. kolo Trenčín ViON TNX Čítajte viac Debakel na rozlúčku. Zlaté Moravce končia v najvyššej súťaži po 14 rokoch

„Teraz, keď je už všetko za nami, sme uvoľnenejší a vidíme, čo robí hlava. Košice mali nejaké šance, no my sme dnes dobre bránili,“ poznamenal Mondek, ktorý reagoval aj na vyše 9-tisícovú kulisu: „V Košiciach je krásny štadión. Klobúk dolu pred takou návštevou, hneď sa hralo inak.“

Zlaté Moravce povedie v nasledujúcej sezóne tréner Roman Hudec, ktorý je v tomto ročníku asistent Pavla Majerníka v tíme MFK Skalica.

Pre 37-ročného Hudeca to bude premiéra v pozícii hlavného kouča a jeho cieľ bude pokúsiť sa vrátiť Zlatomoravčanov späť do najvyššej slovenskej súťaže.

Hudec trénoval v akadémiách Nitry, Trnavy a Dunajskej Stredy. V seniorskom futbale pôsobí tri roky. V najvyššej súťaži bol asistent Juraja Jarábka v Seredi, neskôr v Skalici, kde po zmene hlavného trénera asistuje Pavlovi Majerníkovi.

ViOn, zlaté moravce, futbal, Čítajte viac ViOn našiel náhradu za Hippa, posledný tím tabuľky povedie skúsený český tréner

"Je to určitá zodpovednosť a zároveň výzva, na ktorú sa ale nesmierne teším. Prijímam ju s pokorou a rešpektom.

ViOn sledujem dlhodobo a viem, že to je klub so skvelým zázemím, o čom som sa mohol presvedčiť aj osobne zo vzájomných zápasov počas môjho pôsobenia v Seredi a Skalici," citoval klub nového kormidelníka v tlačovej správe.

V otázke kádra do budúcej sezóny má nový kouč ViOnu jasné predstavy. "Určite sa udejú značné personálne zmeny, následne potrebujeme čo najskôr zmapovať hráčsky trh a urobiť čo najkvalitnejší skauting.

Chceme, aby to bol tím s mixom skúseností a mladíckej dravosti. Chceme, aby mal kvalitu a charakter. To isté platí aj o mojich spolupracovníkoch v realizačnom tíme, ktorý v podstate už finalizujem," poznamenal Hudec.

Ten sa trénerského kormidla v Zlatých Moravciach oficiálne ujme 1. júna, ale neoficiálne bude s klubom spolupracovať ihneď po ukončení kontraktu v Skalici, na ktorom sa dohodli k 30. aprílu.

Adam Brenkus Čítajte viac Zlaté Moravce pred peknou návštevou v Košiciach prvýkrát v sezóne vyhrali, debakel Skalice

K angažovaniu Hudeca sa vyjadril aj generálny manažér klubu Marek Ondrejka: "Alternatív sme mali viacero. Ako rozhodovacie faktory sme mali odbornosť, skauting a charakterové vlastnosti.

Hľadali sme mladšieho trénera, z regiónu, ktorý už ale má skúsenosti zo seniorského futbalu, ale zároveň bude náš klub preňho motiváciou v ďalšej kariére. Toto všetko Roman Hudec spĺňa."

Po neúspešnej sezóne čakajú ViOn zmeny v hráčskom kádri. "Je to prirodzené. Sme poslední, vypadli sme. S takmer polovicou tímu máme ešte zmluvy na ďalšiu sezónu.

S novým trénerom sme sa bavili už aj na túto tému, má svoje jasné predstavy. Romana veľmi dobre poznám, má oko na hráčov, má dobrý skauting.

Zatiaľ poviem len toľko, že na hráčskej mape už má zaujímavé mená. Z toho súčasného kádra by tam mohlo byť približne desať hráčov, s ostatnými sa rozlúčime," povedal Ondrejka, ktorý sa vyjadril aj k ambíciám klubu v druhej lige.

FC Košice, košická futbalová aréna Čítajte viac Futbalový sviatok v Košiciach sa skončil fraškou, fanúšikovia hádzali predmety na vlastných hráčov

„Poviem to možno trošku odľahčene. Spokojnosť bude vtedy, ak nebudeme meniť štyroch trénerov za rok, ale jedného za štyri. Vzhľadom na podmienky je cieľ, aby sme sa čím skôr vrátili medzi slovenskú elitu.“

ViOn v prebiehajúcom ročník Niké ligy nazbieral iba osem bodov a prvé víťazstvo v sezóne zaznamenal až v sobotu na pôde Košíc (2:0). Počas ročníka sa vo funkcii trénera vystriedali štyria muži.

Po 14 dueloch klub ukončil v novembri spoluprácu s Vladimírom Cifraničom. Toho nahradil Michal Hipp, no ten skončil už po šiestich stretnutiach.

Vo funkcii ho dočasne nahradil vtedajší kouč mužstva do 19 rokov Andrej Štefanka a do konca sezóny povedie Zlatomoravčanov Dušan Uhrín ml.

Dostavaná Košická futbalová aréna Fotogaléria - 3 fotky Všetky fotky
Na snímke dostavaná Košická futbalová aréna...
debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #FC ViOn Zlaté Moravce #zostup #Niké liga #Roman Hudec