Červená karta už po piatich minútach. Nováčik z Košíc nemal proti Trenčínu nárok

Futbalisti AS Trenčín vstúpili víťazne do jarnej časti Niké ligy. V nedeľnom súboji 19. kola zdolali FC Košice 4:1.

11.02.2024 19:54
Trenčín Košice Galovič Bariš Foto: ,
Zápas na ťažkom teréne priniesol mnoho osobných súbojov, ako v tomto prípade domáci Damián Bariš (vpravo) s Davidom Galovičom z FC Košice.
debata (2)

Trenčania tak získali dôležité body v boji o hornú šestku. Trenčín je v tabuľke priebežne piaty, Košice na 10. priečke.

Duel ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho Oleksandra Golikova už v 5. minúte a z následnej štandardnej situácie sa domáci dostali do vedenia.

Vladimír Weiss st. Čítajte viac Je jasné, kto lige šéfuje. Slovan nemá súpera, ktorý by mu skrížil cestu za titulom

Po priamom kope Artura Gajdoša sa k odrazenej lopte dostal nigérijský krídelník Hilary Gong a poslal ju do siete. Pred prestávkou si dal vlastný gól obranca hostí Dominik Kružliak

Trenčín si cenné víťazstvo poistil po zmene strán zásluhou Dominika Hollého a Gajdoša. Čestný úspech hostí dosiahol Lukáš Fabiš.

Niké liga – 19. kolo:
AS Trenčín – FC Košice 4:1 (2:0)
Góly: 6. Gong, 43. Kružliak (vl.), 58. Hollý, 71. Gajdoš – 70. Fabiš. Rozhodovali: Smolák – Jekkel, Ferenc, ŽK: Stojsavljevič, Kozlovský – Šindelář, Medveď, ČK: 5. Golikov (Košice)
Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič (64. Bagin), Kozlovský (64. Skovajsa) – Bariš – Ibrahim (80. Djerlek), Gajdoš – Gong, Hollý (80. Hájovský), Soares (80. Sunday)
Košice: Figueiredo – Jonec (60. Innocenti), Kružliak, Šindelář – Fabiš, Gallovič, Greššák (62. Qose), Golikov – Obounet (60. Jones), Faško (85. Petrák) – Medved (85. Sovič)