Weiss nečakal, že to bude také jednoduché. Rivalovi z Košíc poslal jasný odkaz

Futbalisti Slovana Bratislava si udržali prvú pozíciu v najvyššej slovenskej súťaži.

30.10.2023 09:23 , aktualizované: 10:54
Vladimír Weiss Foto: ,
Tréner Slovana Vladimír Weiss počas zápasu.

Návrat slávneho derby si hostia na Tehelnom poli predstavovali úplne inak. Pripomínal duel Slovenska s Lichtenštaj­nskom (3:0).

Slováci stihli všetko podstatné proti trpaslíkovi za šesť minút. Slovan potreboval na tri góly štrnásť.

V šiestej minúte otvoril skóre Dávid Strelec, o tri minúty neskôr dal gól aj Tigran Barseghjan, prvopolčasové skóre uzavrel Juraj Kucka.

A keď Aleksandar Čavrič premenil v 48. minúte pokutový kop, bolo definitívne po zápase.

Isco Čítajte viac Bývalý hráč Realu Madrid hrdinom Betisu. Klub zo Sevilly si v tabuľke polepšil

„Z našej strany to bol dobrý výkon. Po ťažkom a fyzicky náročnom zápase v Lille sme mali len dva dni na prípravu.

Čakal som, že Košice prídu v päťke vzadu, a že to nebude také jednoduché, ako to nakoniec vyznelo. V prvom polčase sme hrali dobre, kombinačne a rýchlo smerom hore.

Chcel som rotovať hráčov, nechal som oddýchnuť len štyroch-piatich. Opäť ich budem rotovať na stredu s Michalovcami, zámer bol urobiť to vyvážene, aby sme mali na ihrisku kvalitu i sviežosť.

Ku koncu už trošku dochádzali sily, no hráči ako Blackman, Bajrič či Savvidis, ktorí hrali celý duel v Lille, hrali výborne.

S výkonom som spokojný, dali sme štyri góly a mali sme viacero dobrých šancí," povedal Weiss na pozápasovej tlačovej konferencii.

ŠK Slovan Čítajte viac Slovan urobil s východniarmi krátky proces. Výhru Trnavy nad Trenčínom režíroval bývalý hráč AS

Košičania doťahujú príchod nového trénera Jána Kozáka ml. Mužstvo viedol v Bratislave Miroslav Sovič.

Jeho náprotivok Weiss st. verí, že sa nováčik postupne zdvihne, nakoľko liga značku Košice potrebuje.

„Jana som trénoval dlhé roky. Bol vynikajúci hráč, neskôr tu v Slovane výborný a úspešný tréner. Pokiaľ by prišiel do Košíc, prajem mu všetko dobré.

Košice sa určite zobudia, majú všetko na to, aby hrali trošku vyššie, držím im palce, pretože slovenská liga ich potrebuje.

"Po nešťastnej prehre v Lille sme sa rýchlo otriasli, s víťazstvom 4:0 musí byť každý tréner spokojný. Máme 2–3 dni na prípravu na Michalovce, v sobotu hráme v Banskej Bystrici, ďalší ťažký zápas.

Ideme zo dňa na deň, je toho veľa, no na to sme tu. Aj tréningový proces je úplne iný než normálne. Musíme byť rozumní, a zatiaľ nám to vychádza," doplnil Weiss st.