Sparta bez Haraslína nezaváhala, Slovák bol hrdinom Bohemiansu i Baníka

Slovenský futbalista Erik Prekop zabezpečil svojím gólom triumf Bohemiansu 1905 nad domácim FK Jablonec 1:0 v 12. kole českej ligy.

22.10.2023 22:04

Strelecky sa presadil v 25. minúte hry po prihrávke od Matyasa Kozáka. Hral do 57. minúty.

Ďalší slovenský útočník Ladislav Almási zariadil svojím gólom víťazstvo Baníka Ostrava na pôde Teplíc 1:0.

Zlín Čítajte aj V Česku rezonuje rekordná prestrelka, nesie aj slovenský rukopis. Vrba: Deväť gólov by nedostali ani dorastenci

V nedeľnom zápase začal na lavičke náhradníkov a na ihrisko prišiel v 71. minúte, o päť minút neskôr skóroval a rozhodol o triumfe hostí. Teplice hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Nemanju Mičeviča.

Sparta Praha nedala šancu Českým Budějoviciam a po suverénnom víťazstve 4:0 zostáva na čele tabuľky.

Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín chýbal v zostave „rudých“ pre svalové problémy, na strane hostí odohrali celý duel Dávid Šípoš a Martin Králik.

Viac na túto tému: #Sparta Praha #Erik Prekop