3 : 2
(2:1)
FK Železiarne Podbrezová
Naposledy zmenené pred 10 dňami

Po zmene strán síce vyrovnal Roland Galčík, no posledné slovo mal v 80. minúte Štefan Gerec a Ruža doma vyhrala nad Podbrezovou 3:2.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch.

90+4

90+4

Hladík udržal loptu pri rohovej zástavke a je tu koniec.

90+3

Hostia sa dostávali do šance, no domáci ich napokon vo svojej šestnástke nepustili do zakončenia.

90+2

Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Samuel Lavrinčík).

90+1

Po rohovom kope Ružomberčania neohrozili bránu.

90+1

Nadstavovať sa budú štyri minúty.

90

Jackuliakovvu loptu odvracia hráč hostí na roh.

89

Akciu hostí teraz nechtiac prerušil hlavný rozhodca, keďže lopta sa od hostí odrazila tak, že sa mu obšuchla o nohy.

88

Po chvíli podobne dopadol aj pokus Baja spoza šestnástky.

87

Tiesnený Sanusi páli spoza šestnástky mimo vzdialenejšej žrde.

86

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza Vincent Chyla, prichádza Lekan Okunola.

84

Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Martin Chrien, prichádza Dávid Jackuliak.

84

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Marek Kristián Bartoš).

82

Okamžite vysielajú center pred domácu bránu, odkiaľ ju Ružomberčania odvracajú.

81

Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.

80

Ružomberok dal gól!
ŠEFAN GEREC dopravil loptu do siete a po tretíkrát v stretnutí vracia Ružu do vedenia!

80

Po rohu domáci neohrozili bránu, no domáci zostávajú pri lopte.

79

Tučného center z ľavej strany odvracajú hostia na rohový kop.

78

Dlhý ružomberský center končí až pri Dankovi.

77

Po faule v strede ihriska majú loptu domáci.

76

Po rohovom kope sa hostia ubránili.

75

Hladík prihral Múdremu do obrovskej šance, no jeho strelu vyráža Danko na rohový kop.

74

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (René Paraj).

73

Po rohovom kope prichádza zakončenie hostí, ktoré kryje Ťapaj.

72

Kabonogo ťahal útok hostí. Po tom, čo ho stihla križovať trojica vracajúcich sa obrancov sa jednému z nich darí tečovať jeho strelu tesne vedľa žrde na roh pre Železiarov.

71

z ihriska odchádza Filip Mielke, prichádza Mário Mrva.

71

Po rohovom kope nasleduje menšia skrumáž pred bránou hostí, no všetko sa končí ofsajdovým verdiktom.

70

Lavrinčík sa ocitol zoči-voči Dankovi, ktorý vyráža jeho strelu na rohový kop.

70

Tučný posielal loptu na vzdialenejšiu žrď, kde sa najlepšie zorientoval futbalista v bielom drese a hlavou ju odpratal do bezpečia.

69

Hladík hľadal centrom z pravej strany pred bránou Chriena. Pred ním odvracia hráč hostí loptu na rohový kop pre Ružu.

68

z ihriska odchádza Mark Osei Assinor, prichádza Christophe Kabongo.

68

Dnešné stretnutie sleduje 965 divákov.

67

Útok hostí sa končí ofsajdovým verdiktom.

66

Ružomberčania sa dostali do šance, no ich krížna strela míňa vzdialenejšiu žrď.

65

z ihriska odchádza Marian Chobot, prichádza Štefan Gerec.

64

Domonkos potiahol útok po prvom krídle, následne prihrával pred bránu Hladíkovi, pred ním pohotovo odvracia loptu Danko.

60

Priamo po rohou domáci neohrozili bránu. Následne Malého strelu vyráža Danko, no už predtým bol signalizovaný ofsajd, takže tento rozruch bol zbytočný.

60

Ruža získala rohový kop.

59

Podbrezová dala gól!
Veľmi peknú strelu posiela do dolného horného rohu Roland Galčík a vyrovnáva stav stretnutia na 2:2!

56

z ihriska odchádza Martin Boďa, prichádza Jan Hladík.

56

z ihriska odchádza Marek Zsigmund, prichádza Samuel Lavrinčík.

55

Vyzerá to tak, že obidvaja hráči budú môcť pokračovať.

54

Po tejto štandardnej situácii prichádza nepríjemná zrážka hlavami medzi Boďom a Mielkem. Verme, že obidvaja budú v poriadku.

53

Paraj sa snažil preniknúť do šance, no opäť zasahuje Malý, ktorý ho pripravuje o loptu za cenu rohu pre Železiarov.

52

Po rohovom kope hostia neohrozili bránu. Následne vrátili center pred ružomberskú svätyňu, no tam loptu kryje Ťapaj.

52

Kováčikov center z pravej strany odvracia Malý na rohový kop pre Železiarov.

50

Hostia si teraz prihrávali pred domácim veľkým vápnom, no napokon sa im nedarí dostať do šance.

47

Kováčik sa rútil na bránu a jeho strelu vyrazil Ťapaj.

46

z ihriska odchádza Alexander Selecký, prichádza Adam Tučný.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase vyhráva Ružomberok nad Podbrezovou 2:1, keď za Ružu skórovali Šimon Gabriel a Marián Chobot, za Železiarov rozvlnil sieť René Paraj.

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Hostia sa v útoku dopustili faulu a strácajú loptu.

43

Na opačnej strane hostia vyslali dlhú loptu, ktorú napokon pred nabiehajúcimi hráčmi chytá Ťapaj.

43

Domáci útok zastavuje ofsajdový verdikt.

42

Po priamom kope sa dostal k lopte Domonkos, no strieľa nepresne.

40

Ružomberok získal priamy kop.

37

MARIÁN CHOBOT veľmi peknou strelou do horného rohu vracia vedenie na domácu stranu!

36

Center hostí končí v Ťapajovom náručí.

35

Gabriel ťahal útok stredom ihriska. Následne chcel prihrávať Chrienovi, no tejto prihrávke chýbala presnosť a tak sa jej v šestnástke hostí zmocnil obranca.

35

Bajo to skúsil spoza šestnástky, no mieri nepresne.

33

Hostia si teraz vpredu nepočínajú v súlade s pravidlami a prichádzajú o loptu.

29

Takmer ihneď ale prichádza odpoveď, o ktorú sa postaral RENÉ PARAJ a pod Čebraťom sa začína odznova!

26

Kristóf Domnkos potiahol útok po pravom krídle, následne poslal spätnú prihrávku na hranicu veľkého vápna a tam našiel ŠIMONA GABRIELA, ktorý neváhal, vystrelil a otvoril skóre!

25

Paraj predviedol peknú individuálnu akciu a potiahol útok stredom ihriska, no v šestnástke sa už nedokázal presadiť proti presile hráčov v oranžových dresoch.

23

Domáci vysúvali Chobota, pred ním v poslednej chvíli odvrátil loptu vybehnutý Danko. Následne sa jej zmocnil Chrien, no z uhla ju neusmernil medzi žrde.

21

O atmosféru na štadióne sa stará domáci fanklub Concordia 1906.

19

Po rohovom kope prišla hlavička zo stredu šestnástky, na ktorú takmer dosiahol pred odkrytou časťou brány Chyla. Napokon sa mu to nedarí a tak šanca zostáva nevyužitá.

19

Železiari získali rohový kop.

18

17

Z tejto štandardnej situácie hostia neohrozili bránu.

17

Železiari získali priamy kop.

16

Chrien mieri spoza veľkého vápna nad brvno.

15

12

Bajov center odvracia hlavou obranca. Následne hostia posielajú ďalší center a ten smeruje nad brvno.

11

Domonkos s Chrienom a Múdrym sa teraz nepresadili vo veľkom vápne hostí, následne si domáci počínali nedovolene.

9

Hra sa v posledných minútach odvíja medzi šestnástkami.

5

Center hostí odvracia hlavou spred brány Gabriel.

3

V tretej minúte prichádza zaujímavý moment, keď hostia stratili loptu. Zmocnil sa jej Zsigmund a všimol si, že Danko je vybehnutý z brány a okamžite vystrelil zo stredu ihriska. Brankár stihol dobehnúť a chytil jeho strelu.

3

Na opačnej strane center hostí odvracia Gabriel spred vlastnej šestnástky.

2

Ružomberčania sa ihneď pustili do útoku, lenže Chobotov pokus blokuje defenzíva hostí.

1

-2

Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-32

Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš – Domonkos, Múdry, Zsigmund ©, Selecký – Chrien, Boďa, Chobot.

Náhradníci: Frühwald – Maslo, Luterán, Šefčík, Lavrinčík, Jackuliak, Hladík, Gerec, Tučný.

Tréner: Ondřej Smetana

FK Železiarne Podbrezová: Danko – Bartoš, Bakaľa ©, Mielke – Kováčik, Chyla, Bajo, Ridwan – Galčík, Paraj, Assinor.

Náhradníci: Rehák, Macej – Mrva, Okunola, Yirajang, Markovic, Kabongo.

Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodca: Očenáš – Hancko, Košecký.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas siedmeho kola nadstavbovej časti Niké ligy medzi Ružomberkom a Podbrezovou.

Hostia z Podbrezovej privítali minulý víkend na svojom trávniku Žilinu. Aj v tomto stretnutí si Železiari vypracovali viaceré sľubné šance, no opäť sa trápili v koncovke. Naopak, v závere prvého polčasu otvoril skóre Mário Sauer. Ten istý hráč skóroval aj v 84. minúte. Síce na konci duelu sa gólovo presadil Christophe Kabongo, no domácim sa už nepodarilo vyrovnať a prehrali 1:2.

Podbrezová doteraz získala 34 bodov, patrí jej priebežné šieste miesto a na svojho aktuálneho súpera, piaty Ružomberok, stráca deväť bodov.

Domáci Ružomberčania, pripravujúci sa na finále Slovnaft Cupu, cestovali v uplynulom kole do Dunajskej Stredy. Úvodné dejstvo prinieslo šance na obidvoch stranách. V druhom polčase bol v ofenzíve podstatne aktívnejší DAC, no prítomní diváci nevideli gól a stretnutie sa skončilo remízou 0:0.

Ruža má na svojom konte 43 bodov a nachádza sa na piatej pozícii. Od šiestej Podbrezovej ju delí deväť bodov. Naopak, na štvrtú Dunajskú Stredu stráca tri body.

Aktuálni súperi sa v tejto sezóne stretli zatiaľ trikrát. V základnej časti išlo o veľmi špecifické súboje. Prvý vzájomný duel vyšiel podstatne lepšie Podbrezovej, ktorá doma vyhrala 5:0 a pod Čebraťom nastala zmena hlavného trénera. Druhý súboj prišiel na konci základnej časti, kedy Liptáci na svojom štadióne vyhrali 2:1. Bola to pre obidva tímy poriadna dráma, no po záverečnom hvizde sa vzhľadom k výsledkom na ostatných štadiónoch tešili oba kluby z postupu do prvej šestky. V nadstavbovej časti Ruža vyhrala na pôde Železiarov 2:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.