3 : 1
(3:1)
FK Železiarne Podbrezová
Naposledy zmenené pred 27 dňami

S konštatovaním, že DAC Dunajská Streda vo štvrtom kole nadstavby Niké ligy o zisk titulu víťazí nad Podbrezovou 3:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia.

90+6

Koniec zápasu.

90+6

Tak predsa ešte v samom závere strela hostí v podaní Galčíka, prudká rana pomedzi nohy obrancu DAC končí vedľa ľavej tyče Popovićovej bránky!

90+5

Ráznym krokom sa blíži záver zápasu, Podbrezovej sa napriek sympatickému výkonu v druhom polčase zrejme nepodarí vsietiť kontaktný gól.

90+4

Sanusiho center na zadnú tyč hľadal Galčíka, ten sa však k lopte nedostal.

90+4

Matej Trusa má kŕče a leží na trávniku, okamžite mu pomáha jeden z hráčov Podbrezovej, toto je sympatické gesto.

90+3

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová:
z ihriska odchádza Filip Mielke, prichádza Alex Lajčiak.

90+3

Gruszkowski sa mohol sám vybrať do úplne voľného priestoru, ale akcia mu vôbec nevyšla, dopredu tak môže ísť Podbrezová.

90+2

Redzić výborne naskočil do zápasu a je na hrote DAC nebezpečný, aktivitou zbiera cenné sekundy pre svoj tím.

90+1

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Vincent Chyla).

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Martin Dohál nadstavovať minimálne 6 minút.

89

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Martin Talakov).

88

Goure skúsil cez z pravej strany, jeho lopta prekvapila všetky a len tesne minula brvno Rehákovej bránky!

87

Debut v Niké lige si dnes odbije mladučký Podbrezovčan Alex Lajčiak, ktorý má 16 rokov a 112 dní, pomaličky sa už chystá na trávnik.

86

Na trávniku ostáva ležať jeden z domácich hráčov. Je ním Taras Kačaraba, ktorý inkasoval úder do hlavy po zrážke s protihráčom. Bude v poriadku, ale musí ísť na chvíľu za postrannú čiaru.

85

Hráči DAC sa už sústredia viac menej len na defenzívu, Podbrezová aktuálne musí prekonať prehustený priestor pred bránkou Popovića.

84

Podbrezová však vrhla všetky svoje sily do útoku a snaží sa o kontaktný gól.

83

Pokutový kop sa kopať nebude, Dohál po použití systému VAR svoje pôvodné rozhodnutie zmenil.

82

Pokutový kop pre Podbrezovú! Ale Assinor trafil Kačarabu do hlavy a nie do ruky, celú situáciu ešte rieši VAR.

81

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Mateus Brunetti, prichádza Filip Kaša.

80

Po Brunettiho musia prísť nosítka, obranca DAC bude pre zranenie musieť striedať, želáme skoré uzdravenie.

80

Na trávniku ostáva ležať Brunetti a bude potrebovať ošetrenie od lekára tímu. Nuž, ťažko povedať či bude môcť dnes pokračovať v zápase.

79

Po priamom kope domácich Ivan Rehák odvážne vyboxoval loptu ďaleko do poľa.

78

Vitális v druhom polčase ťahá väčšinu útokov DAC, tentoraz bol faulovaný Mielkem, domáci budú zahrávať priamy kop.

77

z ihriska odchádza René Paraj, prichádza Martin Talakov.

77

Snahu Vitálisa šikovným zákrokom prekazil mladý Filip Mielke, po ďalšom obrannom zákroku v podaní Sanusiho bude nasledovať odkop lopty v podaní Ivana Reháka.

76

Ivan Rehák sa aktívne zapája do rozohrávky svojho tímu, je hodne ďaleko zo svojej bránky.

75

Redzić prihrávkou do šestnástky hostí hľadal Milana Vitálisa, ten však k lopte nedostal.

74

Kapitánsku pásku DAC si od Andzouanu prevzal, ak som dobre videl, Matej Trusa.

73

z ihriska odchádza Yhoan Andzouana, prichádza Damir Redzic,
z ihriska odchádza Christián Herc, prichádza Miroslav Káčer.

z ihriska odchádza Christophe Kabongo, prichádza Roland Galčík.

72

Paraj našiel prihrávkou Kováčika, ktorý sa snažil o strelu, lopta však cez Brunettiho neprešla.

72

Nuž, záverečných cca 20 minút zápasu bude mimoriadne zaujímavých, je vidieť, že hostia chcú rozhodne na Žitnom ostrove bodovať.

71

Hostia teraz tlačia ako malé kopačky, Bajo znovu v zakončení hlavou a opäť sa nemôže tešiť z gólu, pretože mu hlavička vôbec nesadla.

70

Veľká šanca hostí, Kováčik vymyslel z pravej strany krásnu prihrávku pre Assinora, ktorý však loptu pred Popovićom netrafil, následne Bajo triafa brvno bránky DAC!

69

Popović po rohu Podbrezovej nemusel zasahovať, hostia však ostávajú pri lopte kombinujú pred šestnástkou DAC.

68

Železiari si zahrajú rohový kop z pravej strany.

67

Kabongo našiel prihrávkou Paraja, ktorý ešte posunul loptu Kováčikovi. Expert na asistencie v drese Podbrezovej však tentoraz finálku nevymyslel.

66

Aktívny Trusa si urobil z pravej strany priestor na strelu cez brániaceho hráča Podbrezovej, mieril však nad Rehákovu bránku.

65

Druhý polčas však opticky patrí zatiaľ hosťom z Podbrezovej, tí sa snažia diktovať tempo hry a vsietiť kontaktný gól.

64

Bajo posielal dlhý center na Ridwana Sanusiho, ten však tentoraz netrafil priestor Popovićovej bránky.

63

Bartoš sa síce snažil, ale loptu z priameho kopu napálil len do múru brániacich hráčov DAC.

63

Podbrezová však bude zahrávať nebezpečný priamy kop z výbornej pozície, Marek Kristián Bartoš je už pripravený.

62

Hra má spád i vcelku dobré tempo, aktuálne však chýbajú väčšie šance na jednej či druhej strane.

61

z ihriska odchádza Moussa Koné, prichádza Fernand Goure,
z ihriska odchádza Alejandro Mendez, prichádza Konrad Gruszkowski.

60

Priamy kop železiarov zahral Peter Kováčik, jeho center do šestnástky hľadal Assinora, no Andzouana ráznym odkopom poslal loptu za postrannú čiaru.

59

Podbrezová sa snaží niečo zaujímavé vymyslieť na polovici DAC, výsledkom je priamy kop z pravej strany.

58

Domáci to znovu skúsili dlhým lobom, keďže Rehák bol ďaleko z bránky, lopta však končí nad svätyňou Podbrezovej.

57

Tréner hostí Roman Skuhravý rázne rozdáva od postrannej čiary pokyny svojim zverencom.

56

Výborná lopta pre Andzouanu na pravú stranu, kapitán domáceho celku videl, že Rehák je ďaleko z bránky, ale lobom netrafil priestor bránky Podbrezovej.

55

Domáci zahrávali priamy kop z vlastnej polovice trávnika, dlhý center končí v moci Ivana Reháka.

54

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Marek Kristián Bartoš).

53

Bakaľovu prihrávku šikovne zastavil Dimun, následne bol Trusa nepríjemné faulovaný.

52

Hostia kombinujú pri pokutovom území DAC, Popović ale zatiaľ nemusel zasahovať.

51

Hra sa prelieva zo strany na stranu, Podbrezovej vlial gól zo záveru prvého polčasu novú energiu do žíl.

50

Päťdesiat minút zápasu je za nami, DAC vedie nad Podbrezovou stále 3:1.

49

Priamy kop DAC po faule Bakaľu zahral Vitális. Mieril vcelku dobre, i dostatočne razantne, ale Rehák bol na svojom mieste.

49

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (Mikuláš Bakaľa).

47

Center Andzouanu z priameho kopu upratala Podbrezová bez väčších problémov do bezpečia.

47

Domáci otvárajú druhý polčas priamym kopom zo zaujímavej pozície.

46

z ihriska odchádza Šimon Faško, prichádza Vincent Chyla,
z ihriska odchádza Andy Masaryk, prichádza Mark Osei Assinor.

46

Začal sa druhý polčas.

V Dunajskej Strede máme za sebou výborný prvý polčas, DAC vedie nad Podbrezovou 3:1. Druhý polčas sa začne približne o 18:35.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Podbrezová dala gól! Obrovská chyba Kačarabu i Andzouanu, Bartoš našiel parádne RIDWANA SANUSIHO, ktorý si za obranou DAC pekne spracoval loptu a nedal Popovićovi šancu na úspešný zákrok!

45+3

Ďalšia veľká šanca DAC, Koné sa mohol dostať do úniku, Rehák však skvele čítal hru.

45+3

V samom závere prvého polčasu zblokovaná strela Herca, ktorý sa dostal k lopte po chybe podbrezovskej obrany.

45+2

Domáci kombinujú v strede poľa.

45+1

V závere polčasu sa viac hrá na polovici Dunajskej Stredy, hostia však zatiaľ pred Popovićom nič extra vážne nevymysleli.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Dohál nadstavovať minimálne tri minúty.

44

Koné po súboji na trávniku trošku pokrivkáva, ale zdá sa, že bude v poriadku.

43

Po rohovom kope Železiarov nasledoval center Baja, lopta doplachtila presne do rukavíc pripraveného Popovića.

42

Csinger síce s problémami, ale predsa dokázal Sanusiho ubrániť. Podbrezová si však zahrá rohový kop.

41

Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, Dunajská Streda stále vedie nad Podbrezovou 3:0.

40

Hostia ďalší priamy kop zahrali nakrátko a následne kombinujú na polovici domáceho tímu.

39

Dimun fauloval v strede poľa Masaryka, Podbrezová sa nadychuje k náznaku ofenzívneho tlaku.

38

Kováčikov center z priameho kopu poslal Dimun hlavou pred šestnástku DAC. Nasledoval center hostí do pokutového územia, Kabongo sa dostal k lopte, z otočky však mieril len do stredu Popovićovej bránky a Aleksandar bol na svojom mieste!

37

Mendéz fauloval Paraja na vlastnej polovici trávnika, hostia majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície, i keď na priame ohrozenie Popovića to nie je.

36

Mielkeho center do územia nikoho znamená odkop lopty od bránky Aleksandara Popovića.

35

Kabongo dostal prihrávku z pravej strany pred šestnástku DAC, nemal však ideálny prvý dotyk a napokon v súboji s obrancom domáceho tímu neuspel.

34

Fanúšikovia DAC sa na tribúnach MOL arény bavia, prvý polčas sa im zatiaľ určite pozdáva.

33

Hráči Dunajskej Stredy kombinujú na vlastnej polovici trávnika, do hry sa zapája aj brankár Aleksandar Popović.

32

Priamy kop zahrávali domáci hráči z pravej strany. Vitális prudkým centrom našiel v nábehu Dimuna, no ten hlavou mieril nad Rehákovu bránku.

31

Polhodina zápasu na Žitnom ostrove je za nami, Dunajská Streda stále vedie nad Podbrezovou 3:0.

30

Žltá karta pre tím FK Železiarne Podbrezová (René Paraj).

29

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Milán Vitális).

28

Domáci s vysokým pressingom, najmä Trusa svojim šprintom robí hosťom problémy.

27

Podbrezová stále viac a viac drží loptu vo svojej moci, zatiaľ sa však na dostrel Popovićovej bránky nedokáže dostať.

26

Kováčik centroval z pravej strany, lopta z jeho kopačky však bola tentoraz veľmi nepresná.

25

Tečovaná strela Mateja Trusu, Rehák bol pozorný a skrotil loptu do svojich rukavíc.

24

Hostia v kombinácii na vlastnej polovici trávnika, hráči DAC akoby si vybrali krátky oddychový čas.

23

Kováčik je za postrannou čiarou, zdá sa, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.

22

Peter Kováčik ostáva po súboji s domácim hráčom Mendezom ležať na trávniku, bude potrebovať ošetrenie lekára.

21

Podbrezová v tejto chvíli viac drží loptu na svojich kopačkách, Sanusi sa snažil zrýchliť prechod do útoku, no zbytočne.

20

Máme za sebou 20 minút prvého polčasu, stav zápasu na Žitnom ostrove je 3:0.

19

Podbrezová po dlhom čase v útoku, s Kabongom si však dvojica obrancov DAC bez problémov poradila.

18

Gól definitívne platí, DAC vedie nad Podbrezovou v 18. minúte zápasu 3:0. Kto by to bol pred zápasom povedal…

17

Celú situáciu ešte rieši systém VAR, hostia si medzitým zvolali bojovú poradu, tréner Roman Skuhravý je poriadne nasrdený.

16

Dunajská Streda dala gól! Krásna prihrávka do priestoru pre Mateja Trusu, proti ktorému Rehák najskôr vybehol, ale následne sa zastavil. Útočník DAC nebol sebec, posunul loptu doľava pre úplne voľného MOUSSU KONÉHO a ten pridáva tretí gól Dunajskej Stredy!

16

Brunetti tiesnený Masarykom skúsil dlhý center Trusu, ten sa k lopte nedostal.

15

Matej Trusa v úvode zápasu poriadne prevetráva obranu Železiarov a veru nešetrí krokom pri pressingu.

14

Nasledovať bude výkop Ivana Reháka od vlastnej bránky.

13

Domáci kombinujú v strede poľa, Podbrezová však vyzerá, že sa postupne dostáva do zápasového tempa.

12

Prvá výraznejšia útočná akcia Podbrezovej, Kabongo sa však v rozhodujúcom momente pošmykol.

11

Ďalšia dlhá lopta za obranu hostí, Mikuláš Bakaľa si však už dal na Koného veľký pozor.

10

Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Dunajská Streda už vedie nad Podbrezovou 2:0.

9

Začiatok zápasu z ríše snov pre Dunajskú Stredu, pre hostí je to naopak priam Shakespearovská tragédia.

8

Dunajská Streda dala gól! Hrubá chyba v obrane hostí, Andzouana poslal z pravej strany center medzi dvoch stopérov Podbrezovej, ktorí sa ostali len pozerať. MATEJ TRUSA neváhal a v sklze poslal loptu do siete nešťastného Ivana Reháka!

8

Domáci futbalisti znovu v kombinácii v strede poľa.

7

Ďalšia veľká šanca Dunajskej Stredy! Center z pravej strany našiel Mendéza, ktorého hlavička končí v rukaviciach pozorného Reháka!

6

DAC znovu v ofenzívnej akcii, center Andzouanu z pravej strany zblokoval Šimon Faško.

5

Center domácich za obranu Podbrezovej, Rehák však výborne čítal hru a lopta končí v jeho moci.

4

DAC v kombinácii na vlastnej polovici trávnika.

3

Nič lepšie sa domácim nemohlo stať ako dať rýchly gól, skvelí fanúšikovia DAC okamžite reagujú a mohutne ženú svoj tím dopredu.

2

Dunajská Streda dala gól! Neuveriteľný začiatok domácich, Mendez vyčaroval parádny center z ľavej strany, našiel pred bránkou hostí úplne voľného MOUSSU KONÉHO, ktorý z prvej výborne trafil loptu a upratal ju k ľavej tyči Rehákovej bránky!

2

Prvá útočná akcia hostí išla po ľavej strane, Bajova prihrávka však bola nepresná.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Podbrezovej.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy vstúpili pod vedením rozhodcovskej trojice na trávnik v MOL aréne.

Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Csinger, Kačaraba, Brunetti – Andzouana ©, Vitális, Dimun, Herc, Mendez – Trusa, Koné.
Náhradníci: Filipe – Ramadan, Goure, Charatin, Kaša, Káčer, Redzic, Gruszkowski, Gavrić.
Tréner: Xisco Muňoz

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa ©, Mielke – Kováčik, Bajo, Faško, Ridwan – Masaryk, Paraj, Kabongo.
Náhradníci: Danko, Macej – Galčík, Chyla, Talakov, Assinor, Lajčiak.
Tréner: Roman Skuhravý

Rozhodca: Dohál – Ferencz, Roszbeck.

Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 4. kola nadstavbovej časti futbalovej Niké ligy, časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda privítajú na domácom štadióne hráčov FK Železiarne Podbrezová. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Dunajskej Strede patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže štvrté miesto so ziskom 41 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Xisca Muňoza remizovali v Ružomberku s MFK 1:1 (gól DAC Kone). Najlepším strelcom tímu je Yhoan Andzouana, ktorý má na konte šesť gólov.

Podbrezovej patrí v tabuľke Niké ligy šieste miesto so ziskom 34 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Romana Skuhravého prehrali v Bratislave so Slovanom 2:1 (gól Podbrezovej Sanusi). Najlepším strelcom tímu je Mark Assinor Osei, ktorý má na svojom konte 6 gólov.

Zápas sa začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.