Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Argentínčanovi ponúkli lístok za tisíc dolárov. Dúfa v zázrak

Niekedy to vyzerá, že Argentína má iba jediného futbalistu. Samozrejme, reč je o fenomenálnom Lionelovi Messim. Pred sobotňajším zápasom s Islandom sa pred štadiónom moskovského Spartaka vyskytovalo určite najviac dresov s jeho menom na kilometer štvorcový na svete.

17.06.2018 15:11
Argentína, fanúšikovia Foto: ,
Fanúšikovia Argentíny s maskami futbalových hviezd.
debata (1)

Nadšenie fanúšikov nepozná medze a ani hranice a vzdialenosti. Moskvou sa valili davy Argentínčanov.

„Koľko nás tu je? Úplne presné číslo neviem, ale všade sa u nás hovorí a píše, že asi 40-tisíc,“ vraví Franco Sanchez Camíno, ktorý má na sebe, rovnako ako všetci jeho krajania, argentínsky dres a na chrbáte meno Messi.

V hľadisku štadióna Spartaka mali jasnú prevahu, bolo ich niekoľkonásobne viac ako Islanďanov, ktorí to mali do Moskvy len „na skok“.

Ale stretnutie priamo v aréne nesledovali zďaleka všetci priaznivci Albicelestes (nebovomodrí), ako prezývajú ich miláčikov. Do hľadiska sa jednoducho nedostali, lebo nemali vstupenky.

Aj príbeh študenta ekonómie z Buenos Aires Franca je mierne bizarný. Precestoval pol sveta, prvý raz v živote navštívil Rusko.

„Prišiel som sem na mesiac a celá cesta a pobyt ma vyjde na päťtisíc dolárov. Musel som si na to dlho šetriť,“ vysvetľuje dvadsaťtriročný mladík. „Môj problém je však v tom, že nemám lístky na zápas. Iba jeden jediný – na jedno zo štvrťfinálových stretnutí. Samozrejme, to ešte neviem, kto v ňom nastúpi. Teraz sa len modlím, aby sa tam dostali Argentínčania a mal by som istotu, že ich aspoň raz uvidím.“

Aj v Rusku pred každým vypredaným zápasom nájdete množstvo ľudí, ktorí držia v rukách ceduľu: I need tickets. A iní zasa informujú: I sell tickets. Niektorí vstupenky hľadajú a iní ich ponúkajú.

Na otázku, či si ich nemôže jednoducho kúpiť pred štadiónom, sa mladý Argentínčan len usmeje. „Ale áno. Lenže viete, koľko pýtajú za jeden? Od osemsto do tisíc dolárov. To si naozaj nemôžem dovoliť,“ vraví Franco.

Zdá sa, že zatiaľ mu to náladu príliš neskazilo. Drží palce svojmu mužstvu a predpokladá, že bude úspešné. „Určite patríme medzi najužšiu skupinu favoritov a dúfam, že to aj potvrdíme,“ dodáva.

Argentínčania považujú za najlepších hráčov histórie najmä dve svoje hviezdy – Lionela Messiho a Diega Maradonu. Kto je pre Franca hráč číslo jeden?

Fanúšik Argentíny s plagátom Lionela Messiho... Foto: Reuters, CARL RECINE
Lionel Messi, fanúšik Fanúšik Argentíny s plagátom Lionela Messiho ako svätca pred zápasom s Islandom.

„To je veľmi ťažké povedať. Ale pre mňa asi Messi. Toho som videl hrať, dobre ho ako futbalistu poznám, preto mi je bližší. Keď bol na vrchole Maradona, ešte som nebol nažive,“ vysvetľuje.

Verí, že sa stane nejaký zázrak, na niektorý zo zápasov sa predsa len dostane a na vlastné oči uvidí v akcii Messiho. Háčik je v tom, že stretnutia Argentínčanov sú absolútne vypredané. Najbližšie sa predstavia v stredu v Nižnom Novgorode a problém je, ako sa tam z Moskvy vôbec dostať. Všetky vlakové i letecké spojenia sú obsadené, nenájdete jedno voľné miesto. A veľké problémy sú aj s ubytovaním v meste.

Franco bude cestovať všade za svojím mužstvom a bude dúfať, že sa na neho usmeje šťastie. Úvodné stretnutie svojho tímu s Islandom sledoval len na televíznej obrazovke…

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Lionel Messi #argentínski futbalisti #Z Ruska píše Michal Zeman