Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Van Gaal našiel motiváciu pre Holanďanov. Proti Brazílii je o čo hrať

Tréner holandskej futbalovej reprezentácie Louis van Gaal našiel pred stretnutím o 3. miesto na majstrovstvách sveta v Brazílii proti domácemu výberu novú motiváciu.

12.07.2014 09:20
Louis van Gaal Foto: ,
Louis van Gaal.
debata

Holanďania po prehre v semifinále s Argentínou v penaltovom rozstrele tvrdili, že ich nezaujíma boj o bronz. Van Gaal i jeho hráči boli veľmi sklamaní, ale teraz sa chcú so šampionátom rozlúčiť vo víťaznom duchu.

„Zistili sme, že máme o čo hrať. Ešte žiaden holandský tím sa nevracal z majstrovstiev sveta bez jedinej prehry v riadnom hracom čase či po predĺžení. Takže máme nový cieľ,“ povedal na predzápasovej tlačovej besede Van Gaal. Jeho zverenci neprehrali v riadnom hracom čase či po predĺžení ani jeden duel v Brazílii, s Argentínou smútili po penaltovom rozstrele, do historických análov sa počíta tento duel ako remízový. Bez prehry neprešli šampionátom ani slávne holandské výbery z rokov 1974 a 1978. Pred štyrmi rokmi Oranjes prešli bez zaváhania až do finále, v ňom prehrali v predĺžení so Španielskom.

„Chceme sa dobre pripraviť, odohrať kvalitný zápas a zdolať Brazíliu. Ak sa nám to podarí, budeme môcť povedať, že sme odohrali sedem zápasov na svetovom šampionáte 2014 a neprehrali sme ani jediný,“ doplnil Van Gaal.

debata chyba
Viac na túto tému: #Holandsko #Louis van Gaal #MS vo futbale 2014