Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Robben sa priznal: V zápase proti Mexiku som filmoval

Holandský futbalista Arjen Robben sa prekvapujúco priznal k filmovaniu počas osemfinále majstrovstiev sveta proti Mexiku.

30.06.2014 10:56
debata (2)
Arjen Robben. Foto: SITA/AP, Natacha Pisarenko
Arjen Robben Arjen Robben.

Podľa jeho slov sa tak stalo v skoršej fáze zápasu, nie v jeho závere, keď spadol v pokutovom území a portugalský rozhodca Pedro Proenca nariadil pokutový kop. Tréner Mexika Miguel Herrera obvinil krídelníka Bayernu Mníchov z filmovania, hovoril o troch situáciách. Nariadený pokutový premenil Klaas-Jan Huntelaar.

„V závere zápasu to bola penalta, bol som faulovaný. Zároveň sa však musím ospravedlniť za prvý polčas, keď som filmoval a nemal som to robiť. Bolo to hlúpe, stupídne. Niekedy očakávate, že vás faulujú a potom súper v poslednej chvíli stiahne nohu,“ tvrdil v rozhovore pre holandskú televíziu NOS Robben.

K prvej situácii prišlo v závere prvého polčasu, keď Robben spadol v pokutovom území po súboji s Hectorom Morenom. Potom sa ocitol na zemi v závere súboja krátko pred vyrovnávajúcim gólom Wesleyho Sneijdera. V nadstavenom čase ho síce mexický kapitán Rafael Marquéz jemne zasiahol do kopačky, ale Robben následne pád teatrálne zahral a vynútil si kontroverzný pokutový kop. „Robben filmoval trikrát. Už po prvom predstieraní ho mal rozhodca napomínať a po druhom poslať pod sprchy. Nerozumiem, prečo FIFA vyberá rozhodcov na zápas z rovnakej konfederácie. Prečo nenasadila napríklad arbitra z Južnej Ameriky, Ázie alebo Afriky,“ tvrdil tréner Herrera.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Holandsko #osemfinále #Arjen Robben #MS vo futbale 2014