Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vybrali sme tých najlepších. Na európskom šampionáte sa predstavia aj slovenskí rozhodcovia

Komisia rozhodcov Európskej futbalovej únie (UEFA) v utorok zverejnila nomináciu rozhodcov na európsky šampionát 2024 v Nemecku a medzi osemnástimi arbitrami nechýba Slovák.

23.04.2024 15:21
Ivan Kružliak Foto:
Ivan Kružliak počas ligového zápasu v roku 2017.
debata

Premiérovú nomináciu na ME dostal Ivan Kružliak, na kontinentálny šampionát pôjde aj s asistentmi Branislavom Hanckom a Jánom Pozorom.

Do Nemecka vyšle svojich rozhodcov štrnásť rôznych krajín. Dvoch zástupcov budú mať na na turnaji Taliansko, Nemecko, Francúzsko a Anglicko.

V rámci spolupráce medzi UEFA a Juhoamerickou futbalovou konfederáciou (CONMEBOL) sa k európskej skupine rozhodcov na finálovom turnaji pripojí aj Facundo Tello z Argentíny a jeho asistenti.

"Euro 2024 je vrcholom európskeho reprezentačného futbalu, v ktorom súťažia najlepšie tímy, preto sme vybrali tých najlepších rozhodcov, ktorí budú viesť tieto zápasy.

Ivan Kružliak  Emiliano Martinez Čítajte viac Slovenský rozhodca nevylúčil kontroverzného brankára po druhej žltej. Komentátor TNT sa mu smial, Kružliak ho vyškolil

Všetci vybraní arbitri odviedli vyrovnané výkony podľa najvyšších štandardov v najvyšších súťažiach UEFA, ako aj vo svojich domácich súťažiach.

Všetci sa na túto pozíciu mimoriadne dobre pripravili a my veríme, že na záverečnom turnaji ukážu svoju kvalitu,“ povedal pre oficiálny web UEFA výkonný riaditeľ rozhodcov Roberto Rossetti z Talianska.

Rozhodcovské tímy na každom zápase budú pozostávať z hlavného rozhodcu, dvoch asistentov rozhodcu, štvrtého rozhodcu, náhradného asistenta rozhodcu a tímu troch arbitrov, ktorí budú mať v opatere videoasistenta (tzv. VAR).

Ešte pred začiatkom šampionátu absolvujú rozhodcovia v polovici mája príslušný kurz. Ten sa uskutoční v nemeckom Frankfurte, v ktorom budú „strážcovia pravidiel“ ubytovaní počas ME.

Futbalové majstrovstvá Európy v Nemecku sa uskutočnia od 14. júna do 14. júla. Ich súčasťou budú aj slovenskí futbalisti, ktorí sa predstavia v základnej E-skupine a ich súpermi v boji o postup do vyraďovacej časti budú Belgičania, Ukrajinci a Rumuni.

Najväčšie futbalové štadióny na svete Fotogaléria - 81 fotiek Všetky fotky
V rebríčku nájdete 40 najväčších futbalových...
debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #rozhodca #Ivan Kružliak #ME 2024 #majstrovstvá Európy vo futbale 2024