Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Angličanov Slováci vôbec netrápia. Pred zápasom o nich nehovorili

Ak by na nedeľňajšiu predzápasovú tlačovú konferenciu anglickej futbalovej reprezentácie vo francúzskom Saint-Étienne prišiel nezainteresovaný, až do jej úplného záveru by sa nedozvedel, kto bude najbližším súperom "Albiónu".

19.06.2016 17:48
Roy Hodgson Foto: ,
Anglický tréner Roy Hodgson na tréningu deň pred zápasom proti Slovensku.
debata (2)

Angličania v pondelok o 21.00 h vyzvú Slovákov v rámci B-skupiny majstrovstiev Európy. Pre obe mužstvá ide o ich záverečné vystúpenie v základnej fáze turnaja. „Slovenskí sokoli“ majú na svojom konte tri body, Walesania v „béčku“ tiež. Angličania získali v doterajšom priebehu štyri body, Rusi len jeden. Do osemfinále preniknú prví dvaja z každej zo šiestich základných skupín a tiež štyri najlepšie tímy z tretích miest.

Žiadna z otázok britských žurnalistov nesmerovala k mužstvu Jána Kozáka, následné vyjadrenia anglického kormidelníka tiež nie. Novinárov spoza Lamanšského prielivu viac zaujímala budúcnosť kouča Hodgsona či jeho ofenzívne možnosti pri skladaní základnej zostavy.

„Už veľa ráz sa rozprávalo o mojej budúcnosti. Kontrakt mám do konca šampionátu. Samozrejme, každé dva roky sa začne hovoriť o tejto téme. My sa teraz sústredíme len na ďalší zápas, chceme v ňom zvíťaziť. Snažíme sa dobre pripraviť, aby sme podávali čo najlepšie výkony,“ povedal tréner Anglicka a doplnil:

„Chceme ísť tak ďaleko, ako sa bude dať. A, samozrejme, vyhrať skupinu. Odohrať osemfinále v Paríži, čo je blízko nášho hlavného stanu, by bolo príjemné, ale nie je to najdôležitejšie. Radšej by sme hrali proti tretiemu tímu z nejakej skupiny než proti jej víťazovi.“

Anglický tím disponuje predovšetkým veľkou útočnou silou, čo si uvedomuje aj jeho kapitán Wayne Rooney. „Skutočne máme vpredu veľmi kvalitných hráčov. Máme však 23-členný káder a je na trénerovi, koho postaví na ihrisko. Disponujeme výborným mužstvom, ktoré hrá s nadšením. Čas ukáže, ako ďaleko sa dostaneme. Veríme, že tento turnaj pomôže mladým hráčom získať skúsenosti. Môžu sa naďalej rozvíjať a zdokonaľovať,“ skonštatovala ikona Manchestru United, doplnil ju Hodgson:

„V útoku máme veľké možnosti. Jamie a Daniel (Vardy a Sturridge, pozn.) podali veľmi dobrý výkon proti Walesu, mohli by dostať šancu aj teraz. Myslím si však, že celkovo sme v dobrej forme a nemusíme robiť veľké zmeny. Samozrejme, niektorí veľmi tvrdo pracovali a tiež by radi vybehli na ihrisko; chcú ukázať, čo je v nich.“

Až záverečné sekundy tlačovej konferencie patrili Kozákovým zverencom – to keď sa k slovu dostal zástupca slovenských médií. „Slovensko má dobrý tím a na mnoho hráčov si musíme dať pozor. Viedli si dobre aj v kvalifikácii. Marek Hamšík, Duda či Weiss ukázali počas turnaja svoje kvality. Poznáme Martina Škrtela, ktorý je silný v obrane. Musíme sa dobre pripraviť a veriť, že náš výkon bude stačiť, aby sme ich zdolali. Aj oni však môžu zdolať nás, v tom je futbal krásny,“ uzavrel Roy Hodgson.

Angličania v nedeľu neabsolvujú na Štadióne Geoffroya Guicharda obvyklý predzápasový tréning, iba oficiálnu obhliadku ihriska.

Predpokladaná základná zostava Anglicka:
Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Dele Alli, Dier, Rooney – Lallana, Vardy, Sturridge (Sterling)

2 debata chyba
Viac na túto tému: #ME 2016 vo futbale