Čechom generálka na Euro nevyšla. S Kórejčanmi doma prehrali 1:2

Českí futbalisti prehrali v generálke na majstrovstvá Európy vo Francúzsku s Južnou Kóreou 1:2.

05.06.2016 17:58
Tomáš Necid Foto: ,
Čech Tomáš Necid po nepremenenej šanci v prípravnom zápase proti Južnej Kórei.

Hostia viedli v Edene po góloch Jin Pit-Karama a Suk Hjona-Čuna po polčase 2:0 a v 46. minúte už len znížil tečovanou strelou Marek Suchý. Poslednú polhodinu hral český národný tím bez vylúčeného Theodora Gebre Selassieho.

Futbalisti Walesu prehrali so Švédskom hladko 0:3. Zverenci Chrisa Colemana inkasovali prvýkrát na konci prvého polčasu, keď sa presadil Emil Forsberg. Po zmene strán domáci Švédi pridali ešte dva zásahy zásluhou Mikaela Lustiga a Johna Guidettiho.

Wales je prvým súperom Slovenska v základnej B-skupine na ME, vzájomný zápas je na programe 11. júna o 18.00 h v Bordeaux. Wales nevyhral v posledných štyroch medzištátnych dueloch, naposledy sa tešil v 13. októbra v súboji s Andorrou (2:0).

PRAHA

Česko – Kórejská republika 1:2 (0:2)
Góly: 46. M. Suchý – 26. Jun Pit-karam, 40. Suk Hjon-čun, ČK: 60. Gebre Selassie (ČR) po 2. ŽK