Slovák hrdinom pražského večera. Haraslín udržal Spartu v hre postup, ten majú istý anglické kluby i Slavia

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín zariadil vo štvrtok gólom víťazstvo Sparty Praha nad Betisom Sevilla 1:0, ktorým český majster oživil nádej na postup do vyraďovacej časti Európskej ligy.

30.11.2023 21:32 , aktualizované: 23:46
825655508 Foto:
Lukáš Haraslín sa raduje z gólu do siete Betisu.

Vo štvrtkových zápasoch si postup do jarnej fázy EL definitívne zabezpečili West Ham United, FC Freiburg, Stade Rennes, Sporting Lisabon a Brighton & Hove Albion, neskôr večer ich nasledovali Slavia Praha, AS Rím, Olympique Marseille, FC Liverpool a FC Villarreal.

Haraslín nastúpil v základnej zostave Sparty a v 54. minúte sa postaral o jediný gól duelu s lídrom C-skupiny Betisom.

Po prihrávke Lukáša Kuchtu si na hranici pokutového územia pripravil loptu na pravačku a zo svojej typickej pozície namieril presne k vzdialenejšej žrdi.

Slovenský reprezentant patril medzi najaktívnejších hráčov zápasu, hral do 74. minúty. Rudí" zvýšili svoje postupové šance, pomohlo im aj to, že hráči Glasgow Rangers iba remizovali 1:1 s Arisom Solún, za ktorý nastúpil Július Szöke.

Sparte síce momentálne patrí až tretie miesto, ktoré by znamenalo účasť v play off Európskej konferenčnej ligy, no za vedúcim Betisom zaostáva iba dva body a za Rangers o bod. Akékoľvek víťazstvo v záverečnom zápase na pôde Arisu bude Sparte stačiť na postup.

Slavia viedla v Tiraspoľe od 19. minúty gólom Václava Jurečku, no domáci dokázali otočiť skóre. V dramatickom závere však český klub zvrátil zápas vo svoj prospech, v 78. minúte vyrovnal z priameho kopu Christos Zafeiris a v nadstavenom čase rozhodol o triumfe z penalty Muhamed Tijani.

Faerské ostrovy SR futbal EKL 5. kolo Klaksvík Slovan Čítajte viac Belasí zvládli zápas o postup. V treskúcej zime na Faerských ostrovoch bol hrdinom Kucka

Spolu so Slaviou sa teší z postupu do play off EL aj AS Rím, ktorému stačila remíza 1:1 na ihrisku Servette Ženeva.

V A-skupine majú isté prvé dve priečky West Ham a Freiburg. Účastník anglickej Premier League a minuloročný víťaz Európskej konferenčnej ligy spečatil postup víťazstvom 1:0 na pôde Bačky Topola, o ktorom rozhodol v 89. minúte český stredopoliar Tomáš Souček.

V druhom zápase skupiny Freiburg rozdrvil Olympiakos Pireus 5:0. Nemecký bundesligista položil základ víťazstva už v prvom polčase, v ktorom si vybudoval štvorgólový náskok vďaka čistému hetriku rakúskeho útočníka Michaela Gregoritscha.

V B-skupine si zaistil postup Brighton, ktorý triumfoval na ihrisku AEK Atény 1:0 gólom Joaa Pedra z pokutového kopu.

SR futbal EKL 5. kolo Spartak Trnava Ludogorec TTX Čítajte viac Trnava pred peknou návštevou takmer prežila veľký tlak aj jedenástku. Smutným hrdinom zápasu s Razgradom bol Takáč

Anglický klub večer nasledovalo Olympique Marseille, francúzsky tím vydrel víťazstvo 4:3 nad Ajaxom Amsterdam, hetrikom k nemu prispel Pierre-Emerick Aubameyang.

V „déčku“ sa k istej postupujúcej Atalante Bergamo pridal Sporting Lisabon, ktorý uhral na pôde účastníka talianskej Serie A remízu 1:1.

Atalanta už má isté aj prvenstvo v tabuľke a postup priamo do osemfinále EL. V E-skupine má istotu prvého miesta FC Liverpool, ktorý si poradil s LASK Linz hladko 4:0.

Hráči Rennes vyhrali na neutrálnej pôde v Budapešti nad Maccabi Haifa 3:0 a v „efku“ už tiež nemôžu skončiť horšie ako na druhej priečke.

821576017 Čítajte viac Mám ELO 1400 a nikto mi neverí, smeje sa. Salah opísal, kam až siaha jeho závislosť na online hre

To isté platí o Villarreale, ktorý zdolal Panathinaikos Atény 3:2. V H-skupine mal už dávnejšie istý postup Leverkusen, po štvrtkovej výhre nad BK Häcken (2:0) má bundesligista aj definitívu prvého miesta a priamej účasti v osemfinále EL.

5. kolo skupinovej fázy Európskej ligy 2023/2024:
A-skupina:
SC Freiburg – Olympiakos Pireus 5:0 (4:0)
Góly: 3., 8. a 36. Gregoritsch, 42. Sildillia, 77. Doan

TSC Bačka Topola – West Ham United 0:1 (0:0)
Gól: 89. Souček

** B-skupina:**
AEK Atény – Brighton & Hove Albion 0:1 (0:0)
Góly: 55. Joao Pedro (z 11 m), ČK: 65. Gacinovič (AEK)

Olympique Marseille – Ajax Amsterdam 4:3 (2:2)
Góly: 8., 47. a 90.+3 Aubameyang (prvý a tretí z 11 m), 27. Mbemba – 10. a 30. Brobbey, 80. Martha, ČK: 63. Berghuis (Ajax)