Mintál zariadil skvelý obrat Norimbergu

Slovenský futbalista Marek Mintál žiaril v Pohári UEFA. V súboji s Alkmaarom otočil dvomi gólmi v poslednej desaťminútovke na 2:1 pre Norimberg a udržal nemecký tím v hre o postup.

05.12.2007 23:04
Marek Mintál Foto:
Marek Mintál
Zápas sa pre Norimberg, ktorý sa trápi v nemeckej bundeslige, začal veľmi zle. V 29. minúte poslal de Zeeuw hostí do vedenia. Tréner Hans Meyer neváhal a ešte v prvom polčase poslal do hry žolíka Mareka Mintála. Ten v 38. minúte nahradil Leona Benka. Norimberg v druhom polčase súpera tlačil a v závere sa vďaka dvom zásahom slovenského kanoniera dočkal zaslúženého ovocia.
Marek Mintál oslavuje svoj gól do siete...
Marek Mintál Marek Mintál oslavuje svoj gól do siete Alkmaaru. Slovenský hráč Norimbergu dvomi gólmi v poslednej desaťminútovke otočil zápas Pohára UEFA.

V 83. minúte Mintál po spolupráci s Rusom Ivanom Sajenkom pravačkou z 13 metrov vyrovnal. Šou slovenského „fantóma“ sa však ešte neskončila. O dve minúty ušiel po pravom krídle Reinhardt a jeho center poslal Mintál presne do bránky tentokrát ľavou nohou. Norimberg sa z víťazstva v pohárovej Európe tešil po 19 rokoch a stále je v hre o postup do ďalšej fázy Pohára UEFA. V poslednom zápase sa nemecký tím predstaví na pôde gréckej Larisy. Zo skupiny postupujú prvé tri tímy.

Postup do jarných bojov si v stredu zebezpečilo ďalších päť tímov. Futbalisté Villarrealu, ktorí zvíťazili nad švédskym Elfsborgom 2:0, postoupili z C-skupiny. Do vyraďovacej časti súťaže prešli aj Everton, Atlético Madrid, Hamburg a Bazilej. Už skôr mali postup istý Panathinaikos Atény a Helsingborg.

A-skupina:

FC Everton – Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)

• Gól: 85. Cahill, ČK: 30. Lombaerts (Zenit), rozhodoval: Kristinn Jakobsson (Isl.)

Martin Škrtel odohral celý zápas, Kamil Čontofalský (obaja Petrohrad) sedel na lavičke náhradníkov.

1. FC Norimberg – AZ Alkmaar 2:1 (0:1)

• Góly: 83. a 85. MINTÁL – 29. De Zeuuw, rozhodoval: Stefan Johannesson (Švéd.), 35 020 divákov

Marek Mintál hral od 38. min, Robert Vittek (obaja Norimberg) pre zranenie nehral

B-skupina:

Panathinaikos Atény – Lokomotiv Moskva 2:0 (0:0)

• Góly: 70. a 74. Salpigidis, rozhodoval: Claudio Circhetta (Švajč.)

FC Kodaň – Atletico Madrid 0:2 (0:1)

• Góly: 21. Simao Sabrosa, 62. Agüero, rozhodoval: Paolo Dondarini (Tal.), 33 034 divákov.