Chýbalo trnavské srdce. Spartak sa rozpadol, mentálne zostal v slovenskej lige

V prvom polčase udržali favorita na dištanc, v druhom ich zničil štyrmi gólmi. Futbalisti Spartaka Trnava nezvládli vstup do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy.

22.09.2023 08:00
Bulharsko SR šport futbal EKL H 1.kolo Trnava Foto: ,
Hráč Trnavy Kelvin Ofori v súboji s Ivanom Jordanovom z Ludogorca.

Vo štvrtok prehrali na ihrisku Ludogorca Razgrad 0:4 v prvom súboji G-skupiny. „Súper bol kvalitnejší a Spartak im nestíhal v dostupovaní, nechal mu príliš veľa priestoru,“ vraví bývalý slovenský reprezentant Szilárd Németh.

Prehra 0:4 na úvod skupiny je katastrofálny výsledok. Čo na to hovoríte?

Spartak doplatil na to, že zaspal na začiatku oboch polčasov. Chýbala tam energia, dravosť, srdce.

Čomu to pripisujete?

Možno to bolo tým, že Trnava splnila svoj cieľ a postúpila do skupinovej fázy Konferenčnej ligy.

Hlavami zostala na úrovni ligových zápasov. Neprepla na európsky level, kde je všetko podstatne rýchlejšie. To ju stálo lepší výsledok aj výkon.

Nezviazala túto emóciu taktika trénera Michala Gašparíka?

Nemyslím si. Trnava je zvyknutá hrať týmto štýlom. Defenzíva musí byť stopercentná a z nej vyrážajú do protiútokov.

Aj teraz boli v bloku a nechýbali im počty. Avšak súper bol kvalitnejší a Spartak im nestíhal v dostupovaní, nechal mu príliš veľa priestoru.

Bulharsko SR šport futbal EKL H 1.kolo Trnava Čítajte viac Trnava nezvládla vstup do skupiny, v 2. polčase dostala štyri góly. Tréner Razgradu: Mohli sme dať raz toľko

Prvý polčas Spartak zvládol, ale druhý zbabral. Prečo?

Aj úvodných desať minút to bolo vlažné zo strany hostí. Neskôr sa Trnava dostala do hry.

Podržala loptu, vytlačila obranu vyššie, mala štandardku a z nej šancu. V druhom dejstve prišiel rýchly inkasovaný gól.

Ste bývalý elitný strelec. Bola prvá gólová strela taká kvalitná, alebo sa dala chytať?

Nie som brankár ani tréner. Podľa mňa sa však dala chytať. Mala razanciu, ale bolo to dosť z diaľky, gólman si s ňou mohol poradiť.

Následne Trnava inkasovala druhý a tretí gól a bolo po zápase…

Spartak sa potom rozsypal. Snažil sa udržať bezgólový stav čo najdlhšie, ale nepodarilo sa to.

8. Legia Varšava Čítajte viac Favorit z Premier League padol vo Varšave. Mostar otočil s Alkmaarom z 0:3, uspela aj Plzeň

V čom sa musí Trnava najviac zlepšiť do najbližšieho duelu? Piateho októbra hostí Fenerbahce.

Nebol to typický trnavský výkon. Porovnanie nasadenia vo štvrtkovom zápase v Razgrade a oboch stretnutiach s Dniprom či Lechom Poznaň – aj pri prehre 1:2 vonku – nevyzerá najlepšie.

V Poľsku jazdili, doma sa šmýkali a bojovali. Nehovorím, že v Razgrade nechceli. Určite si vstup do skupiny predstavovali inak. Avšak vďaka tej emócii nás bavia posledné 2–3 roky, lenže včera sme ju čakali márne.

Ste sklamaný, že Trnave chýbal jej zápal?

Tak sklamaný… Je to škoda. Snaha bola, ale keď si vezmeme výkon ako celok, nestačí to.

EKL: Tesná výhra Slovana a vysoká prehra Trnavy Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky