Favorit z Premier League padol vo Varšave. Mostar otočil s Alkmaarom z 0:3, uspela aj Plzeň

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v C-skupine Európskej konferenčnej ligy nad kosovským FC Ballkani 1:0. O ich triumfe rozhodol v 73. minúte Lukáš Kalvach.

21.09.2023 21:14 , aktualizované: 23:42
8. Legia Varšava Foto:
Pôsobivá choreografia fanúšikov Legie Varšava pred zápasom s Aston Villou.

V druhom dueli „céčka“ Dinamo Záhreb deklasovalo FC Astana 5:1 aj vďaka dvom premeneným penaltám Bruna Petkoviča.

Hráči Fenerbahce Istanbul zvíťazili v H-skupine doma nad FC Nordsjaelland 3:1. Turecký tím si vybudoval dvojgólový náskok už v prvom polčase, krátko po prestávke pridal tretí presný zásah Serdar Aziz. V druhom stretnutí „háčka“ prehral slovenský zástupca FC Spartak Trnava na ihrisku bulharského šampióna Ludogorca Razgrad vysoko 0:4.

Bulharsko SR šport futbal EKL H 1.kolo Trnava Čítajte viac Trnava nezvládla vstup do skupiny, v 2. polčase dostala štyri góly. Tréner Razgradu: Mohli sme dať raz toľko

KRC Genk remizoval doma s Fiorentinou 2:2, stredopoliar belgického tímu Patrik Hrošovský zasiahol do hry až v 87. minúte.

O oba presné zásahy finalistu uplynulého ročníka súťaže sa postaral stopér Luca Ranieri, bod pre Genk zariadil v 85. minúte Mark McKenzie. V druhom stretnutí „efka“ si Ferencváros Budapešť poradil so srbskými Čukaričkami 3:1.

Lukáš Masopust Čítajte aj Sparta zdolala kata Slovana, Slavia si vezie zo Ženevy tri body

V E-skupine dokázala Aston Villa dvakrát dotiahnuť manko proti Legii Varšava. Na druhý presný zásah Albánca Ernesta Muciho z 51. minúty však už účastník anglickej Premier League nenašiel odpoveď a prekvapujúco prehral 2:3.

V tej istej skupine viedol Alkmaar po prvom polčase v Mostare 3:0, no domáci Zrinjski sa po prestávke vypäl k hrdinskému výkonu a dokázal otočiť na 4:3. Dva jeho góly vrátane víťazného strelil Zvonimir Kožulj.

SR Bratislava šport futbal EKL A 1. kolo Slovan Klaksvík Čítajte aj Vydretý triumf. Slovan inkasovaný gól nezlomil, po obrate môže ďakovať aj Borjanovi
Atmosféra pred zápasom Slovan - Klaksvík
Video
EKL: Tesná výhra Slovana a vysoká prehra Trnavy Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
24. KÍ Klaksvík (Faer. Ostrovy) - 4 165 500 eur
Viac na túto tému: #Aston Villa #Fenerbahce Istanbul #AZ Alkmaar #Zrinjski Mostar