Vavro exportnou bombou poslal Kodaň medzi smotánku a Poliakom vytrel zrak. Rangers dostali debakel

Slovenský futbalista Denis Vavro sa výrazne podieľal na postupe FC Kodaň do skupinovej fázy Ligy majstrov. V stredajšej odvete play off strelil jediný gól dánskeho šampióna, ktorý remizoval doma s poľským tímom Raków Čenstochová 1:1.

30.08.2023 23:12
Denis Vavro Foto:
Takto Denis Vavro oslavoval svoj utešený gól.

V prvom stretnutí na pôde súpera vyhrala Kodaň 1:0. V skupine LM sa predstavia aj PSV Eindhoven a Royal Antverpy.

Vavro sa v 35. minúte dostal k odrazenej lopte a ďalekonosnou strelou z približne 30 metrov prekonal brankára hostí Vladana Kovačeviča.

Raków dokázal vyrovnať, v 87. minúte sa presadil zblízka Lukasz Zwolinski, no remíza v súčte stačila domácim na postup. Slovenský reprezentant odohral na stopérskom poste celý duel.

Do skupinovej časti LM sa prebojoval aj PSV Eindhoven. Holandský klub v odvete nedal šancu Glasgowu Rangers, ktorý zdolal aj vďaka dvom presným zásahom Ismaela Saibariho presvedčivo 5:1. V prvom zápase na škótskej pôde sa zrodila remíza 2:2.

Royal Antverpy si postup vybojoval vďaka dvom víťazstvám nad AEK Atény. V stredu triumfoval v gréckej metropole 2:1 po góloch Gyrana Kerka a Michela-Angeho Balikwishu.

Odvety play off LM:

FC Kodaň – Raków Čenstochová 1:1 (1:0)
Góly: 35. VAVRO – 87. Zwolinski
D. Vavro (Kodaň) odohral celý zápas a v 35. min dal gól
prvý zápas: 1:0, Kodaň postúpila do skupinovej fázy

PSV Eindhoven – Glasgow Rangers 5:1 (1:0)
Góly: 35. a 53. Saibari, 66. L. de Jong, 78. Veerman, 81. Goldson (vl.) – 64. Tavernier
prvý zápas: 2:2, postúpil PSV

AEK Atény – Royal Antverpy 1:2 (0:0)
Góly: 90. Araujo – 73. Kerk, 90.+5 Balikwisha
prvý zápas: 0:1, postúpili Antverpy

Young Boys Bern Čítajte viac V Lige majstrov skončila už aj Haifa, ktorá nemala problémy so Slovanom. Švajčiarsky majster ju zdolal rozdielom triedy
Viac na túto tému: #FC Kodaň #denis vavro