V Lige majstrov skončila už aj Haifa, ktorá nemala problémy so Slovanom. Švajčiarsky majster ju zdolal rozdielom triedy

Futbalisti Galatasarayu Istanbul postúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov.

29.08.2023 23:46
Young Boys Bern Foto:
Momentka zo zápasu Young Boys - Maccabi Haifa.

Turecký klub zvíťazil v domácej odvete s Molde FK 2:1, v úvodnom súboji triumfoval v Nórsku 3:2.

V skupine najprestížnejšie európskej súťaže sa predstaví aj švajčiarsky tím Young Boys Bern, ktorý po úvodnej remíze 0:0 zvíťazil v utorkovej odvete nad Maccabi Haifa 3:0.

O dva góly sa postarali už v prvom polčase Cedric Itten a vlastným Abdoulaye Sack, v druhom pridal ďalší presný zásah Filip Ugrinič. Haifa vyradila v 3. predkole slovenského majstra Slovan Bratislava.

V ďalšom dvojzápase uspela portugalská Braga, ktorá vyhrala doma 2:1 a v utorkovej odvete na pôde Panathinaikosu Atény 1:0. Jediný gól strelil v 83. minúte Bruma.