Tiraspoľ doma zdolal Haifu. Slovák pomohol k demontáži bieloruského majstra

Futbalisti Šeriffu Tiraspoľ zdolali v stredajšom úvodnom zápase 2. predkola Ligy majstrov na domácom ihrisku Maccabi Haifa 1:0.

26.07.2023 21:01 , aktualizované: 22:47
Šeriff Tiraspoľ futbal Foto: ,
Radosť hráčov Šeriffu Tiraspoľ na archívnej snímke.
debata (2)

O víťazstve moldavského šampióna rozhodol gól Amina Talala z 28. minúty. Odveta v Izraeli sa uskutoční o týždeň v stredu 2. augusta.

Víťaz tohto dvojzápasu sa v 3. predkole LM stretne s úspešnejším zo súboja ŠK Slovan Bratislava – HŠK Zrinjski Mostar.

V prvom stretnutí v Bosne a Hercegovine vyhral úradujúci slovenský majster 1:0 gólom Sharaniho Zuberuho. Odveta je na programe v utorok 1. augusta o 20.30 h na Tehelnom poli.

V prvom stretnutí 2. predkola uspel aj Aris Limassol, ktorý si poradil s bieloruským BATE Borisov jasne 6:2.

Diňa Čítajte viac Strelci na Slovensku nevymreli. Mladí si však po pár góloch myslia, že sú veľkí hráči

Dva góly cyperského majstra strelil Yannick Gomis, za domácich hral od druhého polčasu slovenský stredopoliar Július Szöke.

V ďalšom zápase Raków Čenstochová zdolal Karabach Agdam 3:2. Poľský tím premárnil dvojgólový náskok, no napokon vydrel tesnú výhru, víťazný gól domácich strelil v nadstavenom čase striedajúci Sonny Kittel.

Klaksvík, ktorý v 1. predkole LM prekvapujúco vyradil favorizovaný Ferencváros Budapešť, uhral doma na Faerských ostrovoch so švédskym BK Häcken bezgólovú remízu.

Zápas v desaťstupňovej teplote rozhodovali slovenskí arbitri na čele s hlavným Michalom Očenášom. Na čiarach mu asistovali krajania Peter Bednár a Daniel Poláček, štvrtým rozhodcom bol Ivan Kružliak.

prvé zápasy 2. predkola Ligy majstrov:
Aris Limassol – BATE Borisov 6:2 (3:0) /J. Szöke (Aris) hral od 46. min/
Šeriff Tiraspoľ – Maccabi Haifa 1:0 (1:0)
Raków Čenstochová – Karabach Agdam 3:2 (0:0)
Ludogorec Razgrad – Olimpija Ľubľana 1:1 (1:1)
KÍ Klaksvík – BK Häcken 0:0

Midtjylland vyhral bez problémov

Dánsky futbalový tím FC Midtjylland zdolal v stredajšom prvom stretnutí 2. predkola Európskej konferenčnej ligy na domácej pôde Progres Niederkorn 2:0.

Odveta v Luxembursku je na programe vo štvrtok 3. augusta. Víťazne si počínal aj severomacedónsky FC Struga, ktorý si poradil s čiernohorským klubom Budučnost Podgorica 1:0.