Senzácia v Lige majstrov. Ferencváros utrpel debakel, vyradil ho trpaslík z Faerských ostrovov

Najslávnejší maďarský klub v Lige majstrov skončil. Ferencváros Budapešť zlyhal v odvetnom zápase 1. predkola a na domácom štadióne utŕžil debakel od šampióna Faerských ostrovov KÍ Klaksvík 0:3.

19.07.2023 20:03 , aktualizované: 23:11
Klaksvík 3 Foto:
Arni Frederiksberg z Klaksvíku (vľavo) v súboji o loptu s Amerom Gojakom z Ferencvárosu.
debata (6)

Po bezgólovej remíze v prvom stretnutí na Faerských ostrovoch sa očakávalo, že Ferencváros nebude mať v odvete problém s outsiderom a poľahky si vybojuje postup do 2. predkola.

No opak bol pravdou. Už do prestávky stihli futbalisti Klaksvíku streliť prekvapujúco tri góly a umlčať domácich priaznivcov na štadióne Groupama Arena.

Bayern Mníchov Čítajte viac Nevídaná kanonáda. Necháme ich vyhrať, vtipkoval hlásateľ. Bayern zvíťazil 27:0

Na dva góly Árniho Frederiksberga a gól do šatne z kopačky Luca Kassiho už neboli v druhom polčase futbalisti maďarského majstra schopný zareagovať a ich päť v Lige majstrov sa skončila. Ferencváros bude mať možnosť napraviť si renomé v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy.

Futbalisti Olimpije Ľubľana zdolali FC Valmiera v odvetnom zápase 1. predkola Ligy majstrov 2:1 a postúpili do ďalšej fázy.

V 33. minúte poslal slovinský klub do vedenia portugalský útočník Rui Pedro Silva Sousa. V 64. minúte zvýšil na dvojgólový rozdiel rakúsky obranca Ahmet Muhamedbegovič. Ľubľana vyhral rovnakým výsledkom aj prvý duel.