Hancko s Feyenoordom so šancou do odvety. Manchester United zbabral záver so Sevillou

Futbalisti Manchestru United remizovali v ostro sledovanom štvrťfinále Európskej ligy s FC Sevilla 2:2. Domáci pritom stratili dvojgólové vedenie v posledných minútach zápasu. Feyenoord Rotterdam, v ktorého drese odohral celý duel Slovák Dávid Hancko, zdolal AS Rím 1:0. Odvety sú na programe 20. apríla.

13.04.2023 21:00 , aktualizované: 23:15
Mats Wieffer Foto:
Strelec jediného gólu v prvom štvrťfinálovom zápase Mats Wieffer z Feyenoordu Rotterdam.

V repríze vlaňajšieho finále konferenčnej ligy medzi (AS Rím zdolal Feyenoord 1:0) nebolo v prvom polčase veľa šancí.

Na domácej strane mal najväčšiu poľský stredopoliar Sebastian Szymanski, ktorý dostal výbornú prihrávku z vlastnej polovice, medzi dvoma obrancami mal veľa miesta a zobral to na seba, no jeho strela nemala razanciu ani presnosť.

Na ľavej strane mal pritom voľného Oussamu Idrissiho. V závere polčasu zahral v šestnástke rukou Mats Wieffer, no Lorenzo Pellegrini trafil z penalty len do žrde. Rozhodujúci moment prišiel v 54. minúte, keď skackajúca strela Wieffera z halfvoleja zapadla k ľavej žrdi – 1:0.

Leroy Sané a Sadio Mané. Čítajte viac Krvavý incident v šatni Bayernu. Klub po bitke spoluhráčov suspendoval Maného

V 63. minúte zachránili domácich Idrissi s Hanckom, keď na čiare s pomocou brvna vyrazili hlavičku Rogera Ibaneza. Feyenoord si už záver postrážil a do večného mesta pôjde s tesným náskokom. Rimania museli pre zranenia striedať útočníkov Paola Dybalu i Tammyho Abrahama.

Na Old Trafford boli aktívnejší domáci hráči Manchestru United, strelu Antonyho z 12. minúty ešte vyrazil brankár Yassine Bounou, lenže o dve neskôr našiel Bruno Fernandes na hranici šestnástky medzi dvoma stopérmi Marcela Sabitzera a jeho tečovaná strela skončila v bránke.

V 21. minúte bolo už 2:0, keď hosťom opäť nevyšla ofsajdová pasca, Anthony Martial prihral Sabitzerovi a ten pridal druhý gól. V závere polčasu mohla Sevilla znížiť, no hlavičku Tanguya Nianzoua najprv vyrazil David de Gea a potom loptu na čiare odhlavičkoval Raphaël Varane.

Adrián Chovan Čítajte viac Kritizovaný Chovan je späť. Weiss: Aďo je dobrý brankár, aj keď si menej verí

Manchester si strážil náskok až do záveru, keď však draho zaplatil za pasívnejší prístup. V 84. minúte tečoval Tyrell Malacia strieľanú prihrávku Jesusa Navasa do siete a v tretej minúte nastavenia zariadil remízu Youssef En-Nesyri.

Opäť so šťastím, keď si jeho center zrazil do brány Harry Maguire. Domáci dohrávali v oslabení, keďže v závere sa zranil Lisandro Martinez a tréner Erik ten Hag už predtým využil všetkých päť striedaní.