V Turíne sa namiesto gólov rozdávali karty, Juventus vypadol

Futbalové tímy FC Sevilla a Benfica Lisabon postúpili do finále Európskej ligy 2013/2014.

01.05.2014 23:20
zväčšiť Diego Maradona na zápase Juventus Turín -... Foto: SITA, Massimo Pinca
Diego Maradona Diego Maradona na zápase Juventus Turín - Benfica Lisabon.

Rozhodli o tom štvrtkové odvetné zápasy semifinále spomenutého kontinentálneho pohára č. 2. Sevilla po domácom víťazstve 2:0 uhrala v odvete vo Valencii postupový výsledok napriek prehre 1:3. Portugalská Benfica Lisabon uhájila náskok 2:1 z prvého stretnutia proti Juventusu Turín, keď v odvete v metropole talianskeho Piemontu remizovala 0:0.

Hráčom FC Valencia, ktorí v prvom zápase podľahli FC Sevilla 0:2, stačilo v odvete 26 minút na to, aby zmazali dvojgólové manko z úvodného duelu. Najskôr v 14. min otvoril skóre peknou strelou Alžírčan Sofiane Feghouli, o dvanásť minút neskôr sa presadil hlavičkou Brazílčan Jonas, gól však napokon posúdili ako vlastenec hosťujúceho brankára Beta. Po zmene strán strelil v 69. min priebežne postupový gól francúzsky ľavý obranca Jérémy Mathieu. Keď už domáci pomaly oslavovali, v štvrtej minúte nadstaveného času zariadil postup Andalúzanov hlavičkou Kamerunčan Stéphane Mbia.

Hráči Juventusu sa snažili v hustom daždi streliť potrebný postupový gól. Mali veľkú hernú prevahu a množstvo príležitostí, ale na defenzívu Lisabončanov na čele s mladým slovinským brankárom Janom Oblakom nevyzreli. Domáci nevyužili ani viac ako 20 minút trvajúcu presilovku po vylúčení argentínskeho stredopoliara hostí Enza Péreza.

V závere duelu vzplanuli vášne medzi striedačkami, výsledkom čoho boli červené karty čerstvo vystriedaného Lazara Markoviča z mužstva hostí a domáceho Mirka Vučiniča, ktorý v dueli nezasiahol do hry. Naďalej platí, že Benfica v tomto ročníku druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže neokúsila trpkosť prehry. Juventus sa nepredstaví vo finále Európskej ligy, ktoré sa 14. mája uskutoční práve na jeho domovskom štadióne.

Juventus Turín (Tal.) – Benfica Lisabon (Portug.) 0:0 – prvý zápas: 1:2, Benfica postúpila do finále
ČK: 89. Vučinič (mimo ihriska) – 67. E. Pérez, 89. L. Markovič (mimo ihriska), rozhodoval: Clattenburg (Angl.)
Juventus: Buffon – M. Cáceres, Bonucci (73. Giovinco), Chiellini – Lichtsteiner, Vidal (78. Marchisio), Pirlo, Pogba, K. Asamoah – C. Tévez, F. Llorente (78. Osvaldo)
Benfica: J. Oblak – Maxi Perreira, Luisao, Garay, Guilherme Siqueira – E. Pérez, Rúben Amorim, Gaitán (76. Salvio) – L. Markovič (86. Sulejmani), Lima, Rodrigo (69. A. Almeida)

FC Valencia (Šp.) – FC Sevilla (Šp.) 3:1 (2:0) – prvý zápas: 0:2, Sevilla postúpila do finále
Góly: 14. Feghouli, 26. Beto (vlastný), 69. Mathieu – 90.+ Mbia, rozhodoval: Mažič (Srb.)
Valencia: Diego Alves – Joao Pereira, R. Costa, Mathieu, Juan Bernat – Feghouli, Dani Parejo (78. Javi Fuego), S. Keita, Piatti (61. Cartabia) – E. Vargas, Jonas (85. Barragan)
Sevilla: Beto – Coke, Fazio, Pareja, Fernando Navarro (71. A. Moreno) – Mbia, Daniel Carrico – Vitolo, Rakitič, J. A. Reyes (79. Marin) – Bacca (66. Gameiro)

Viac na túto tému: #benfica lisabon #FC Sevilla