Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Smutné slová cyklistického influencera o Saganovi: Bolí ma, keď vidím špičkového športovca, ako takto zápasí

Čo Sagan spravil?

Slovenský cyklista dostal trest za šoférovanie skútra pod vplyvom alkoholu. Súd v Monaku mu v stredu uložil podmienečný trest a zákaz šoférovania na tri mesiace za riskantnú jazdu z 12. mája. Informoval o tom denník Monaco Matin.

Policajná hliadka ho podľa zápisnice zastavila o 11.35, pretože jeho jazda prejavovala známky možného vplyvu alkoholu. Následne ho previedla na policajnú stanicu, kde mu namerali 1,46 mg/l alkoholu v krvi (približne 3 promile). Svoje konanie údajne vysvetľoval tým, že strávil noc v klube a ráno mal stretnutie s kamarátom.

Jeho obhajca Thomas Giaccardi na súde tvrdil, že jeho klient sa práve vrátil z USA a vzhľadom na únavu v dôsledku nedostatku spánku a časový posun si neuvedomil, že stále môže mať vysoký podiel zostatkového alkoholu.

Krvavá rozlúčka Sagana s majstrovstvami Slovenska Fotogaléria - 28 fotiek Všetky fotky
Pred začiatkom spoločných majstrovstiev...

Giaccardi zároveň uviedol, že dúfa, že jeho klient dostane iba pokutu, pretože pri výkone svojho povolania potrebuje používať auto.

Prokurátor však zdôraznil, že trojnásobný majster sveta v cyklistike je športová osobnosť, ktorá by mala ísť príkladom mladým ľuďom. Denník Monaco Matin doplnil, že ide o druhý Saganov prípad šoférovania pod vplyvom alkoholu. Prvý mal pred dvomi rokmi.

Na situáciu zareagoval videom na sociálnych sieťach: „Chcem povedať, že mi je to nesmierne ľúto. Pokazil som to v chvíľkovej slabosti. Chcem sa ospravedlniť mojej rodine, kamarátom, tímu, sponzorom a každému, kto ma podporuje. Cítim záväzok poučiť sa z tejto situácie a stať sa lepším človekom.“

Sagana čaká od 1. júla pravdepodobne jeho posledná účasť na najslávnejších cyklistických pretekoch Tour de France a v auguste by mal štartovať na MS.

37 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Sven Nys