Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Sagan nastúpal cez 2000 metrov. O čelné priečky nezabojoval

Nemecký cyklista Lennard Kämna z Bory-hansgrohe triumfoval v piatkovej 5. etape pretekov Okolo Katalánska.

26.03.2021 17:23 , aktualizované: 18:39
2 Sagan Foto: ,
Peter Sagan.
debata

Na trase z Pobla de Segur do Mandresy, dlhej 201 km, zdolal o 39 sekúnd Portugalčana Rubena Guerreira (EF Education-Nippo), tretí bol Španiel Mikel Bizkarra z Euskaltel-Euskadi (+42 s). Slovenský jazdec Peter Sagan z Bory nebojoval o čelné priečky.

Na čele celkovej klasifikácie sa udržal tím Ineos, na prvej priečke je Brit Adam Yates pred Austrálčanom Richiem Portom a krajanom Geraintom Thomasom. Sagan figuruje na 134. pozícii.

Piata etapa mala kopcovitý profil, jazdci museli nastúpať 2431 metrov a čakali na nich kopce 3. a 1. kategórie. Prvá, náročnejšia, horská prémia bola po 40 km, druhá až osemnásť kilometrov pred cieľom, ktorému predchádzalo klesanie.

Pelotón sa držal dlho pohromade a odstup si vytvorili až po prvej horskej prémii (Coll de Comiols) Remi Cavahgna a Matej Mohorič. Neskôr sa k nim pridali Id Schelling a Thymen Arensman, postupne sa pelóton roztrhol a 134 km pred cieľom sa oddelilo ďalších 42 pretekárov.

Najvšestrannejší cyklisti tímov WorldTour Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
UAE Team Emirates: Diego Ulissi.
Ďalší...

Približne 80 km pred cieľom bolo na čele desať jazdcov, pelotón zaostával o tri a pol minúty. Po tridsiatich kilometrov však pelotón dobehol vedúcu skupinku až na Cavagnu, ktorý si utvoril asi minútový náskok.

Ten mu vydržal až po druhú horskú prémiu, keď pokračovalo spoločne asi dvadsať jazdcov. Vzápätí sa do úniku dostala trojica Kämna, Verona a Kruijswijk, no ich pokus netrval príliš dlho.

V závere bol na čele už iba Kämna, ktorý si vedenie v pohode udržal a cieľovú pásku preťal 39 sekúnd pred prenasledovateľmi. Získal tak svoj piaty triumf v profesionálnej kariére.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Okolo Katalánska #Lennard Kämna