Peter Sagan potvrdil úlohu favorita, má majstrovský dres v časovke

Cyklista tímu Tinkoff-Saxo Peter Sagan bude nosiť na sebe dres majstra Slovenska na vrcholných pretekoch aj v časovke.

26.06.2015 13:02
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan sa pripravuje na časovku počas majstrovstiev Slovenska a Česka v cyklistike v ŽŽiline. Ž
debata (2)

Dvadsaťpäťročná hviezda potvrdila v domácom prostredí v okolí Žiliny pozíciu jedného z favoritov a stala sa prvýkrát v kariére slovenským šampiónom v jazde proti chronometru v kategórii elite. Sagan na tróne vystriedal Petra Velitsa, ktorý vyhral posledné tri tituly. V Žiline pre doliečovanie sa z nedávnej operácie však chýbal a uvoľnil miesto iným.

Sagan zvládol 39 km dlhú trať v okolí Žiliny rýchlostným priemerom 49,33 km/h za 46:47,68 min. Na spoločnom česko-slovenskom šampionáte ho zdolal iba výborný časovkár Jan Bárta z tímu Bora – Argon, ktorý si vybojoval štvrtý titul majstra ČR v rade. Sagan však predstihol ďalšieho českého favorita Leopolda Königa. V hodnotení slovenského šampionátu bol Sagan o takmer 4 minúty lepší ako strieborný Maroš Kováč z Dukly Trenčín. Bronz získal Patrik Tybor. Tesne za medailovými stupňami skončil úspešný paralympionik Jozef Metelka, do najlepšej šestky sa dostali aj veteráni Róbert Nagy a Roman Broniš.

Sagan získal piaty titul majstra Slovenska v kategórii elite, predchádzajúce štyri si však vybojoval v pretekoch s hromadným štartom. Šampionát v Žiline vyvrcholí počas víkendu. V pretekoch kategórie do 23 rokov dominoval Čech Josef Černý, slovenský titul patrí Erikovi Baškovi z AWT GreenWay.