Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Brambilla a Rovnyj sa pobili na bicykloch. Z Vuelty ich okamžite vylúčili

Cyklisti v pondelkovej kráľovskej etape pretekov Vuelta a Espaňa nebojovali len nohami, ale aj päsťami.

08.09.2014 21:22
Cyklistika, ilustračná Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (1)

V jednom z únikov sa dostali najskôr do slovnej a potom aj ručnej výmeny názorov Giancluca Brambilla z tímu Omega Pharma-Quick Step a Ivan Rovnyj z Tinkoff-Saxo.

V predposlednom stúpaní dňa asi 37 km pred cieľom televízne kamery odhalili, ako si obaja cyklisti vymieňajú údery. Taliana Brambillu pravdepodobne nahnevalo, že Rus sa snažil spomaliť vedúcu trinásťčlennú skupinu a nejazdil aktívne. Rovnyj požiadal športového riaditeľa v mechanickom aute po šarvátke o nové okuliare. Brambilla sa potom dostal s tímovým kolegom Woutom Poelsom a Alessandrom De Marchim z Cannondalu do úniku. Rozhodcovská jury sa ho však po krátkej porade rozhodla diskvalifikovať z pretekov, pričom ho stiahli z trate asi 25 km pred cieľom. Brambilla na vylúčenie zareagoval nespokojnými gestami rúk a na jeho tvári bolo vidieť veľkú frustráciu. Neskôr podobný osud postihol aj Rovného, ešte predtým však pomohol lídrovi svojho tímu Albertovi Contadorovi vrátiť sa do vedúcej skupiny.

Kráľovskú etapu zo San Martín del Rey Aurelio na vrchol La Farrapona v nadmorskej výške 1705 m vyhral Španiel Alberto Contador a upevnil si vedenie v celkovej klasifikácii.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Vuelta 2014 #Giancluca Brambilla #Ivan Rovnyj