Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Horner nebude obhajovať triumf na Vuelte. Má nízku hladinu kortizolu

Zo štartovej listiny cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa na poslednú chvíľu vypadol obhajca vlaňajšieho prvenstva Christopher Horner.

22.08.2014 11:42
Christopher Horner Foto: ,
Christopher Horner.
debata

Američana vyradil z nominácie jeho tím Lampre-Merida, aby vyhovel prísnym podmienkam Hnutia za dôveryhodnosť cyklistiky (MPCC), ktorého je členom. Pravidlá Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) by Horner účasťou na poslednom podujatí Grand Tour v tejto sezóne neporušil.

Štyridsaťdvaročný pretekár už od Tour de France trpí zápalom priedušiek a špecialisti mu odporučili liečbu kortizónom. Na užívanie lieku dostal terapeutickú výnimku od UCI, ale liečba mu v kombinácii s leteckým presunom z USA znížila hladinu hormónu kortizolu v tele na úroveň, ktorú MPCC nepripúšťa. „Povinné krvné testy preukázali nižšiu úroveň kortizolu v porovnaní s minimálnou hodnotou požadovanou MPCC. Preto sa tím rozhodol nepustiť cyklistu na štart Vuelty, hoci spĺňa všetky podmienky UCI,“ vysvetlil šéflekár Lampre Carlo Guardascione na oficiálnej stránke tímu.

Vlani sa Horner postaral na Vuelte o obrovské prekvapenie. Dokázal triumfovať v celkovej klasifikácii vo veku 41 rokov a 327 dní a stal sa najstarším víťazom pretekov Grand Tour v ich histórii. Po roku tvrdil, že má znova formu. „Cítim sa dobre a som pripravený obhajovať svoj titul. Tieto preteky milujem, aj keď viem, že najväčšími favoritmi sú tentoraz iní cyklisti,“ citoval Hornera server Cyclingnews. Po rozhodnutí tímu je všetko inak.

„Samozrejme, že ma to neteší, chcel som sa pokúsiť o obhajobu. Vuelta bola v tejto sezóne mojím hlavným cieľom, ale musím rešpektovať pravidlá MPCC. Zápal priedušiek mi narobil mnoho problémov, veril som, že liečba všetko vyrieši. Dostal som oprávnenie liek užívať, podľa UCI by som mohol jazdiť, ale môj tím je členom MPCC a ja akceptujem a chápem vzniknutú situáciu,“ povedal Horner, ktorého v sobotňajšej časovke družstiev nahradí Valerio Conti.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vuelta #Christopher Horner